V prosinci se k serverům Windows Update připojilo 70,6 milionu takových počítačů. K tomu musíme počítat se stroji, které se aktualizují ručně (někde ve firmách), případně které k internetu nejsou vůbec připojené. K tomu Aul ale dodává, že na 92,8 % nových počítačů, tedy těch s BIOSem starým nanejvýš rok, už 64bitový systém běží.
Windows 10 přijdou i v 32bitové edici
Čtyřiašedesátibitové procesory pro desktop jsou už dnes všechny. Proč tedy oněch 7,2 % počítačů používá 32bitovou edici systému? Více šetří systémovými prostředky, zabere méně místa na disku a menší je i paměťová náročnost nehledě na to, že u PC s dvougigovou operační pamětí je 64bitový systém zbytečný.
Na trh přicházejí počítače s pomalými Atomy, 2 GB RAM a 16/32 GB flashové paměti a pro ně je 32bitový systém lepší volbou. Domácí stavitelé 32bitové edice volí vědomě kvůli kompatibilitě ovladačů se starým hardwarem apod.
Gabriel Aul také potvrdil, že vývoj 32bitových Windows 10 nijak nezdržuje vydání. Microsoft to pouze stojí více peněz za servery, které musí generovat násobné množství verzí systémů. Kompletní twitterovou diskuzi Aula s fanoušky najdete zde.
Zdroj: Softpedia