Představený vzorek totiž neměl problémy se Starcraftem II a Intel konečně mohl zaslouženě prohlásit, že se na jeho grafických akcelerátorech dá i něco zahrát a to dokonce nejen s nejnižším nastavením. Mobilní verze bude jistě pomalejší, ale stále by se měl výkon zvýšit natolik, aby byl u obou konkurentů na srovnatelné úrovni, jako je tomu u současné nabídky. Tady totiž AMD trochu usnulo na vavřínech a GPU ve Westmere přeznačené čipsety AMD 7xxG(X) dohnaly.
VIA se svou divizí bývalé S3 je již delší dobu mimo výkonnostní hru; jádra sice vždy poměrně rychle přinesou podporu nových technologií, ale holt hrát se na tom moc nedá. Největší problém je v tom, že na trhu jsou většinou (pokud vůbec něco) jen pomalejší verze z její nabídky. Chystá se ale další nové grafické jádro s podporou DX11, tak snad bude i na něm možné něco hrát při současné velmi malé spotřebě. Dokonce se mohou začít projevovat i některé inkarnace ARM Cortexu A9, může tak dojít k vzestupu OpenGL. Anebo Nvidia po dlouhé době udělá také nový čipset (její ION/2 je zase jen staré dobré jádro tuším ještě z GeForce 9400, což je původně GeForce 8500), jinak jí ujede vlak definitivně.
Na snímku je Sandy Bridge se čtyřmi jádry a integrovanou grafickou částí s podporou DirectX 10.1. Vzájemné propojení je skrze prstencovou sběrnici (ring bus), která je dle Intelu rychlá a má nízké latence. Pro podobně malá jádra možná, ale u grafických jader RV770 AMD tuto topologii opustilo právě kvůli vzrůstajícím latencím s rostoucím množstvím propojených jednotek.
Řeč se dostala i na Turbo boost 2.0 a ačkoli nebyly prozrazeny podrobnosti, u některých procesorů bude existovat i možnost zvýšení frekvence více jader (dokonce i všech), spotřeba se pak ale nově může zvýšit nad TDP. Intel předvedl také několik ukázek využití AVX instrukcí a dekódování videa, které bylo odhadem 2,5–3× rychlejší než na Core i7, za to možná může dekódování přímo na grafické části. Další informace a řada fotografií je k nalezení na serveru Hot Hardware (zdroj). Všimněte si také nové podoby loga rodiny Core ix, kde je výřez s pohledem na část snímku jádra.
Klikněte pro zvětšení
Zdroj: Hot Hardware,