"Technologičtí giganti, známé internetové osobnosti a další organizace rozjíždí boj s falešnými zprávami. Internet byl dosud anarchie, kterou se nyní snažíme zvládnout. Dřívější ideou přitom bylo, že lidstvo může díky dostupným informacím vzkvétat jako nikdy dřív. Jenže není všechno jednoduché a internet sám o sobě přinesl také negativa."
Jo, jasně. Takže jestli to správně chápu, tak odteď bude pravda jenom to co řeknou "technologičtí giganti" a všechno ostatní budou dezinformace. Internet sám o sobě žádná pochopitelně žádná negativa nepřinesl, za vším hledej člověka. Informace je věc, u které je třeba přemýšlet a cenzura ještě nikoho myslet nenaučila.
Smysl téhle taškařice je jasný. Když vám například Microsoft řekne, že vás nešmíruje a že jeho produkty jsou nejlepší, tak je to prostě fakt, není třeba o tom přemýšlet a kdo tvrdí opak je lhář a přijde do pekla. Šmarja, za co čtenáře českých IT webů tak trestáte? ....
Tento článek je bolševismus v čisté podobě. Je jasné, že pro totalitním režim, ve kterém žijeme, jsou pravdivé informace smrtícím jedem. Pro současný režim je lež a propaganda hlavním nástrojem moci. Ale cenzurou internetu se nic nezmění, protože skutečný stav vidí každý okolo sebe. Na to nepotřebuje internet.
Samotný pojem dezinformace je propagandistickým pojmem, který režim používá na nepohodlné informace. Přitom sám nešíří nic jiného než dezinformace.
Účel dezinformace se nenaplní bez aktivní účasti obou stran, tj. toho kdo ji šíří a toho kdo ji akceptuje jako pravdivou. Nemusí být však vždy škodlivou, jelikož nám usnadní identifikovat jednotlivce, kteří je z neznalosti či vědomě opakovaně šíří a ty nám umožní do budoucna vyloučit ze svého seznamu zdrojů seriózních informací či názorů. E-magazíny by mohly v tomto vyjít vstříc a nabídnout uživatelům automatické skrývání příspěvků v profilu vyjmenovaných přispěvatelů.
Nebo ji zažil a profitoval v ní, případně jeho rodiče. Jiný důvod pro ostalgii (tedy kromě uteklého mládí) mne moc nenapadá. Je zajímavé, že dlouhodobě západních emigrantů směrem na východ je jen pár a většina z nich se vcelku brzy potichu vrací. Hranice dnes nejsou uzavřené a nakonec mají si z čeho vybírat (patrně vzhledem k původu žebříčku směrem odspodu). ;-)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Index_demokracie
Když umírá idea proces "grief and loss" může trvat i dekády, předpokládám že aktuální je něco mezi fází jedna a dvě.