Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Intel Alder Lake má historicky nejvyspělejší x86 jádro. Rozbor CPU architektury Golden Cove. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 23. 8. 2021 17:17

    Pan Jaroslav Crha (neregistrovaný)

    Hlavně nechápu to s tím průměrným výkonem, jak jako v nějaké aplikaci 0,8 ? To jako má Alder Lajk v nějakých aplikacích menší výkon, než dnešní procáky ? Takže si pustíte nějakej Half-Life 2 a pojede vám s 15ti FPS ? To jako nechápu. A nechápu jako ty cykly, místo toho aby je zkracovali a zpracovávali paralerně, tak jako ještě přidají a prodlouží cestu aby to bylo ještě delší a program čekal na výsledek ještě dýl ? Připomíná mi to rozdíl mezi první a druhou oktávkou, první oktávka, sice nic moc, ale 5 hrnek s turbem trhalo asfalt, přitom všechny komponenty logicky uspořádaný a servis na pohodu. Dvojková oktávka, přesnej opak, všechno co mohli to zašantročili, čidlo otáčení hřídele narvaný kdesi zespod bloku motoru, kde musíš napřed odšroubovat půl podvozku aby ses k němu dostal apod. Říkám tomu renaultizace, kdy prostě schválně přidělávají složitost a přístup k obsluze motoru, aby to bylo jakože komplikovanější, aby to mohli dělat jen autorizované servisy se speciálním vybavením a pak si za to mohli patřičně připočítat normohodiny. Prostě jak kdyby se chtěli podrbat pravou rukou za levým uchem. Takže fakt nechápu to IPC kde chtějí aby se to zrychlovalo, přitom se to zpomaluje ? Mám takový dojem, že tohle bude teprve testovací sada a testovat se to bude na zákaznicích jako nVidia testovala RT jádra a až další řada procáků ukáže jestli to mělo smysl a kde přidat a kde ubrat. Jako ještě zvážím, jestli nepočkat na vylepšenou tack verzi - asi raptor lajk.