S vyrojením informace výše se začalo spekulovat nad tím, zda-li Intel nabídne také podobně orientovaný procesor (nejspíše na bázi Atomu, jenž je úsporný). Americký gigant však všechny tyto úvahy smetl ze stolu: Atom údajně nemá serverům co nabídnout a návratnost investice jeho prosazení je mizivá. Přesto některé společnosti prý Atom ve svých serverech používají. „Nejsme striktně proti nasazení Atomu v serverech, neumíme si však představit plošné přijetí Atomu jako serverového procesoru,“ podělil se o svůj názor Kirk Skaugen, vice prezident a ředitel datového centra Intelu.
Prohlášení Intelu je pochopitelné, přesto se nabízí otázka, jestli si nenechává ujet vlak. Zájem o úsporné servery zde je (jinak by se ARM asi těžko rozhodla zabrousit do pro ni neznámých vod), dokonce i AMD přišlo s nápadem testovat superúsporné procesory Bobcat v serverové branži. Možná má ale Intel pravdu: dva procesory Sandy Bridge na jedné desce s šestnácti fyzickými jádry dokáží zpracovat díky HyperThreadingu až 32 vláken najednou.
„V dvouprocesorovém systému budete mít možnost zpracovat až 32 vláken, takový systém bude mnohem snadnější uchladit než 32 jednojádrových procesorů,“ uzavřel své povídání Skaugen. To je sice možná pravda, leč ARM myslí i na tohle a chce své produkty obohatit o podporu vícevláknového zpracování.
Zdroj: XbitLabs