Díky, za komentář. Já si právě vůbec nevím, co si o tom myslet. Člověk to může srovnávat s ostatními výrobci a jejich přechodem na nižší výrobní proces a tam k problémům nedochází. Ty složitější čipy AMD... Tam se to snižování chová rozumně, AMD začínalo na 14nm (jako měl Intel) se Zenem - ale těch 14nm bylo "větších" než u Intelu. Proč AMD snižuje a nemá problém a Intel ANO? Čekalo AMD, že to půjde takhle hladce? (Neřeším, že si AMD nechává vyrábět jinde). Funguje/nefunguje špionáž? Nemůže Intel okouknout proces u konkurence? Je problém na bázi jednoho tranzistoru nebo jako celek u složitějších struktur? Jak tomu předejít?
Nevím, co si o tom myslet, topí se v tom mnoho miliard dolarů a progress pomalý. Je možné, že by ani procesory ZEN na 10nm u Intelu nefungovaly jak fungují?
Uvidíme, jestli vůbec to problémové místo se bude kdy prezentovat a diskutovat. A když nefunguje 10 nm, může fungovat 7nm? Bude umět Intel zcela překopat architekturu bez toho, aby si to nejdříve ošahal v notebookách jako icore?