tombomino:
Firmy, které ženou dopředu nadšenci, existují pár let, než buď zkrachují pro neschopnost se uživit, nebo je koupí někdo, kdo je schopen dát jejich nápadu nějaký finanční smysl. Nějak mě nenapadá žádná firma, kterou by ti nadšenci řídili a dořídili ji k prosperitě, aniž by se museli spojit s někým kdo jim ty jejich dětské sny finančně zajišťoval a korigoval. Ale možná mi nějakou ukážete.
Dneska v počítačovém segmentu nemá jednotlivec šanci. Už ani v softwaru. Kdysi bylo naprosto přirozené, že jeden program dělal jeden programátor. Dneska už i na obyčejné hře pracují stovky lidí. U hardwaru je to ještě markantnější. Tam je šance se prosadit nula. Ano, ten nadšenec může prosadit své myšlenky tím, že bude členem velkého týmu, který jeho dílčí nápad rozpracuje a udělá za něj 99,9 % práce a uplatní stovky či tisíce svých nápadů. Plus ještě samozřejmě musí někdo poskytnout těch pár milionů až miliard dolarů, na realizování takového nápadu.
Ty ekologické kecy si nechte. To není o finančnících, to je o nás všech. Když nám někdo nabídne výrobek A od firmy, která na ekologii nedbá a výrobek B od firmy, která na ni dbá, tak naprostá většina z nás si zvolí ten levnější.
Já bych třeba uvítal, kdyby EU prosadila jednotné zdanění. Třeba každý litr ropy či kilo uhlí 1 eurem. A věřte nebo ne, ti finančníci by s tím problém neměli. Problém by s tím měli lidi jako vy. Lidi, co mají plnou hubu ekologie, ale chtějí si každou chvíli koupit lepší počítač a vadí jim, že si někdo dovoluje "stagnovat ve vývoji".
Proč si nekoupíte kus pralesa? Proč nedáte nějakou výhodnější práci tomu, kdo ten prales kvůli 1 dolaru kácí? Odpověď je jednoduchá. Protože máte svoje peníze raději, než nějaké blaho lidstva. Jako ostatně naprosta většina lidí na této planetě.