Tyto čipy s novou architekturou Broadwell („tick“ navazující na Haswell) a vyráběné na 14nm procesu navazují na čipy generací Ivy Bridge a Haswell, které nyní Intel značí písmenkem Y. Procesory tohoto typu jsou mezi velkými jádry Intelu nejúspornější – mají TDP 11,5 W (u Haswellu), typická spotřeba SDP je u nich ale jen 4,5–6,0 W. Počínaje Broadwellem ale Intel tuto řadu čipů vydělí do zvláštní kategorie. Její důležitost v éře mobilních zařízení má podtrhovat zbrusu nové značení, které dostanou: nazývat se budou procesory Core M. Celé označení modelu pak bude znít například Core M-70. Vedle Core M bude existovat také Core M vPro, což bude varianta pro firmy s podporou stejnojmenných technologií a funkcí.
Intel ke Core M-70 a celkově k mobilnímu Broadwellu odhalil jen málo konkrétních parametrů. Víme ale, že čipy, respektive jejich pouzdra BGA, budou fyzicky mnohem menší, zhruba poloviční proti ULV Haswellu (nicméně to již bylo jasné ze vzorků, které Intel před časem předvedl). Podstatnější ale je, že Core M má mít silně zredukovanou spotřebu. Odběr čipu bude údajně nižší o 10–45 % a zmenšilo se i TDP, a to rovnou o 60 %, což dává hodnotu 4,5 W. Přitom typická spotřeba (SDP) bude zákonitě ještě nižší, mohla by snad být někde okolo 3 W, kde se pohybují čipy architektury ARM. Přitom má Core M mít vyšší výkon, než současné tabletové Haswelly, které „žerou“ víc: čip má údajně být o 20–40 % rychlejší.
Na Computexu Intel již vystavoval referenční tablet s těmito procesory, který má naznačovat možnosti a určení čipů. Jednalo se o pasivně chlazené zařízení s poměrně velikou 12,5" obrazovkou. Tablet je ale přesto tenoučký, tloušťka dosahuje jen 7,2 mm. Váha zařízení je 670 g a jde vlastně o konvertibilní tablet, Intel totiž počítá s příslušenstvím jako je odnímatelná klávesnice či dokovací stanice, která by také zvyšovala výkon díky lepšímu chlazení. Jak ale věc funguje, zveřejněno nebylo – podobný koncept AMD z loňska například do tabletu foukal vzduch, zde ale spíše půjde o kontaktní odvod tepla.
Referenční tablet s procesorem Core M má tloušťku jen 7,2 mm
Intel zatím utrousil jen označení nejrychlejší varianty tabletového Broadwellu, tedy zmíněného čipu Core M-70. Web CPU World již ale vypátral i další chystaná CPU stejné řady. Interní dokumenty totiž používají provizorní značení 5Y10, 5Y10a a 5Y70. Ono 5Y zřejmě odkazuje na starý způsob značení, tedy Core i5 xxxxY, přičemž z 5Y70 se asi po novém stalo Core M-70. Zřejmě tedy můžeme čekat i pomalejší modely Core M-10, případně M-10a.