O řadičích Redwood Ridge již možná víte. Už v červenci jsme se dozvěděli, že jejich úlohou má být zejména snížení výrobních nákladů. K tomu má pomoci mimo jiné integrování regulátoru napětí, který vyžadovaly starší řadiče (díky tomu je také na PCB třeba méně místa). Nakonec ale asi bude důležitější, že Redwood Ridge má sníženou spotřebu. Řadič by měl být připraven na nové úsporné funkce procesorů Haswell, takže by jím osazené notebooky měly mít lepší výdrž. Příkon v nečinnosti prý klesl na 1 mW oproti 7 mW u řadiče Cactus Ridge.
Řadiče budou existovat ve dvou typech – DSL4510 bude zvládat obsluhu dvou portů (celkově tedy čtyři linky PCI Express), zatímco DSL4410 pouze jediný (dvě linky). Konektory mají také na nových řadičích oficiálně podporovat připojení monitorů přes rozhraní DisplayPort verze 1.2. Ta by již snad měla umožnit provoz s rozlišením 4K.
Intel také potvrdil, že v další generaci řadičů, jejichž uvedení přijde napřesrok, přistoupí i k zvýšení výkonu rozhraní samotného. Přenosová rychlost na jedné lince má vzrůst na dvojnásobek (tedy na 20 Gb/s, což se bude hodit, neboť i USB 3.0 má údajně zrychlovat), snad díky přechodu na PCI Express 3.0. Přitom bude zachována zpětná kompatibilita a také kabeláž má zůstat beze změn, takže nebude třeba kupovat novou. Je možné, že Intel tyto řadiče, zatím označované jako Falcon Ridge, vydá opět víceméně současně s příchodem nových procesorů, tedy 14nm architektury Broadwell. Uvedení by v tom případě asi nastalo někdy v polovině roku 2014.
V prezentaci zaznělo, že rozhraní Thunderbolt má poměrně širokou podporu mezi výrobci hardwaru, a počet jím vybavených základních desek vzrůstá. Nejsem si ale osobně jistý, zda má zajištěnu dlouhodobou budoucnost. Stále totiž zůstává doménou malého množství dražšího hardwaru, zatímco prostší USB 3.0 se prosazuje mnohem silněji, a to jak na základních deskách a noteboocích, tak co se týče dostupných periférií.