Tak toto uspíšení se dá jendoduše přiřknout efektu Ryzenu, ale myslím že o dost důležitější, než kdy přesně "odpovědi na Ryzen" od intelu vyjdou, budou jejich vlastnosti.
Co se Skylaku-X týče, tak se asi nedá moc čekat, že by Intel chtěl Ryzenu konkurovat cenově, takže pokud má být úspěšný, měl by jít dost dopředu s výkonem. Tedy aby nástupce 6900K byl v testech jednoznačně výkonější než 1800X, nemusí to být nějak diametrálně, ale musí tam být jasné, že onen dvojnásobně drahý procesor je výkonější ve všech ohledech, což v současné době rozhodnění není. Pokud by se to další generaci nepodařilo, byl by to pro intel už asi výrazný problém.
Ovšem co se masového prodeje týče, tak bude pro intel nejspíše ještě důležitější Coffee Lake. Ač se mu někteří smějí, že to bude už čtvrtá 14nm generace, tak pokud vyjdou optimistické zprávy, že i7 bude 6C/12T a i5 4C/8T a to vše při cca. zachování taktů jaké má Kaby Lake, tak výkonostní posun by mohl být největší za dost dlouhou dobu a klidně bych si tipl, že i větší než bude následný přechod na 10nm Ice Lake. Opět ale platí, že pokud by toto nevyšlo, nebo by intel při svém přehnaném sebevědomí zdražil nástupce 7700K nad těch současných 10 tisíc, tak by Ryzen 5 mohl opravdu začít intelu zatápět.
Děti objevili ekonomické zákony a chtějí pochvalu za příklad z praxe?
Ano. je to všechno zásluha AMD, že Intel, Via i ten Arm vyvíjí CPU. Kdyby nebylo AMD, tak lezeme všichni po stromech(sice by nám možná bylo lépe, ale tak to v tuto chvíli nemyslím).
Jen je mi divné že u vydání Ryzenů nikdo neměl potřebu psát "Kam najednou AMD pospíchá?" nebo teorie o tom, že kdyby nebylo Intelu, tak máme pořád AMD K-6.