"Podle Intelu tedy má jedno jádro Gracemont výkon vyšší, než jaký je výkon P-Core na každém z jeho dvou vláken při využití HT (což má také tu implikaci, že dvojice Gracemontů by měla mít vyšší cenu pro MT výkon než jedno velké jádro)."
což je evidentní nesmysl, nebo je ta věta nešťastně formulovaná, protože pak by byl Gracemont výkonnější než Golden Cove
" Po vyčerpání volných úplně velkých jader se úlohy nejprve začnou přidávat na malá jádra a druhá vlákna velkých jader zůstávají prázdná. Až i po vyčerpání malých jader se začne využívat HT, tedy druhé vlákno u velkých jader."
a tohle už vůbec nebude pravda, protože tak HT a přidělování úloh pomocí scheduleru v SMT nefunguje
a tohle už vůbec nebude pravda, protože tak HT a přidělování úloh pomocí scheduleru v SMT nefunguje
Taky tu píše o Windows 11 ...
Podle Intelu tedy má jedno jádro Gracemont výkon vyšší, než jaký je výkon P-Core na každém z jeho dvou vláken při využití HT (což má také tu implikaci, že dvojice Gracemontů by měla mít vyšší cenu pro MT výkon než jedno velké jádro).“
Kdybys zapojil mozek tak ti dojde že to myslel tak že u Performance-Core jeho druhá čast (sekundární / virtuální jádro - HT) má slabší výkon než úsporné jádro.
Možná to autor nenapsal úplně optimálně ,ale pochopit se to dá.
Dobre to hoši vymysleli...Ak zoberem základ 100% výkon
fyzického P-core, po zapnutí HT dostanem 130% výkonu
to je 65% výkonu na vlákno, ale jedno E-jadro má 75%
výkonu P-jadra, to znamená, že je výhodnejšie prioritne
úkolovať fyzické E-jadrá a nakoniec zapojiť HT P-core,
čím je zodpovedaná aj druhá časť príbehu...
Je rozšířený názor hlavně ve vrcholovém vedení že, se vymění ředitel a společnost co má problémy začne fungovat. Tenhle manažerský způsob použili v Intelu na procesory a vymysleli Thread director. U společností tohle moc nefunguje. Proč si Intel jenom myslí, že to bude fungovat u procesorů?
A kdo rozhodne o tom, na kolika z dostupných jádrech se má MT úloha vlastně spustit. Pokud půjde o algoritmus, kde se v rámci jednotlivých iterací vychází z hotových výsledků všech vláken ("synchronizovaně"), spuštění na větším počtu vláken znamená přizpůsobení se rychlosti toho nejslabšího zúčastněného core (dříve hotová silná jádra budou čekat na výsledky od slabších). V případě, že jsou všechna jádra prakticky stejně silná tento problém není tak výrazný.
Cinebench je přesně opačnou úlohou, v rámci jednotlivých vláken se řeší přidělené tile ke zpracování (výsledky z jednotlivých threadů na sebe nečekají). Jádra k celkovému dlu přispějí podle svých sil (různým počtem dokončených tile). Do extrému vzato i kdyby nejslabší vlákno počítalo jeden tile o začátku až doby než se přidělí ke zpracování posledních N-tile ostatním vláknům, bude stále výkonostním přínosem.
Ranná vzorka Alder Lake i9-12900K poráža
vlajku AMD 5950X v GB:
https://wccftech.com/intel-core-i9-12900k-alder-lake-cpu-destroys-amd-ryzen-9-5950x-in-single-core-mult-thread-benchmark-leak/
ad druhá připomínka: IMHO to tak nefunguje dnes. Ale jestliže má intel část scheduleru v HW a část v OS, lze si představit situaci, že jednotlivá jádra obdrží nějaký interní perf-rating, podle kterého se bude postupovat směrem dolů, tj. big jádra, pak little jádra a nakonec bez preference, což implikuje použití HT (pokud je to možné).
Myslím si, že Del42sa podceňuješ, a že tohle moc dobře ví, a že se spíše vyjadřuje k jinému problému, problému alokace threadů do SMT. To se ale uvidí až když to bude reálně někde běhat, protože to znamená kompletní a komplexní změnu toho, jak samotný CPU vlastně funguje.
No, jsem vážně zvědavý. Na papíře to vypadá docela dobře. Jsem zvědav na reálné výsledky, aby z toho nebyl zase typický Intelův l'art pour l'art.
Presne, tiez som zvedavy ako to dopadne.
Ale aspon zo zaciatku ocavakam problemy typu, ze uloha bola "nespravne" pridelena k E-jadru, alebo naopak, k P-jadru a s tym spojeny pokles vykonu a podobne. Vlastne si neviem realne predstavit ako bude windows rozhodovat, co a kde ma bezat (myslim v realnom pouzivani na napr. starych aplikacii, ktorych potrebny CPU vykon bude kolisavy).
CPPC aka "preferred cores" pri AMD procakoch funguje celkom pekne, dufam, ze to Windows scheduler nepokazi :-D
Presne. A ja bych jeste pridal opacnou situaci, kdy se zatizi 1 vlakno na P, potom se zatizi vsechna E a pak se zatizi zbyla vlakna P. Rekneme, ze bude MT uloha, ktera se da paralelizovat jen castecne a stale vyzaduje silny ST. Pak bude vlastne lepsi takovou ulohu bezet na 2 E. Bude se teda presouvat z P na E, nebo to ten reditel vlaken pozna driv, pred prirazenim, treba podle zatizeni pameti, AVX, ..?
Alokovani HT az nakonec by nebylo spatne. Ale stejne se nevyhnes situaci, kdy napr. pri vytizeni 10threadu ti na AL klesne vykon z duvodu zatizeni 2 P jader, oproti obdobne stavenemu napr 12jadru od AMD. Jedine, ze by frekvence velkych jader AL tolik v MT zatezi neklesala, ale tomu asi zatim nejde moc verit.
No mohlo by to v budoucnu fungovat ale připadá mi úsměvné když je nespokojenost windousím schedulerem tak se udělá navíc scheduler hardwarový. Stačí přece opravit ten mikrosoftí. Ale proč to dělat jednoduše když to jde složitě?
Zlatá doba Intelu kdy mohl něco zásadního sám prosadit je pryč. Že se mu to podaří nyní je mnohem méně pravděpodobné a je otázkou co na to AMD. Aby jim AMD nevypálilo rybník.
To jste mne zaskočil. Nepočítal jsem, že to někdo takto pochopí.
Chtěl jsem jenom vyjádřit, že výměna hlavy je v lepším případě jenom první krok. Pak musí následovat spousta dalších hodně bolestivých rozhodnutí a změn co musí jít správným směrem a to jak ve společnosti tak v případě procesoru. V horším případě to u výměny hlavy skončí a společnost jde do kopru.
https://uploads.disquscdn.com/images/029c1e4040dd4c393f8420c90e490f4a0281e20fabf1adb2505bd307ca0866ea.png
nie je to take modre, ako to geekbench ukazuje
nalavo Intel, napravo amd
a nakoniec zratane s modrou Bulharskou konstantou
Technologickou inovaci přinášelo spíš AMD, bez něj bychom dnes byli na Core 2 Duo. Tohle je spíš jen okopčení hybridů ARMu a přenos do desktopu. Což je spíš logickej krok než inovace, při pohledu na spotřebu dnešních CPU. Pokud se spotřeba nezlepší a nezefektivní, tak to je stejně irelevantní krok celý.
A jako dodnes jsem taky nepochopil potřebu přejmenovat 10nm proces na 7nm, ale Intel marketing department knows it best.
Bude skvělé, když to bude fungovat i jinde než v GeekBnech, protože pak Alděro nespláchne už Zen3+, ale AMD bude muset trochu přidat a uvést i Zen4, a já si pak budu moci koupit to nejlepší za nejlepší možnou cenu.
Je třeba si uvědomit, že Intel už rok a půl nemá v hiendu žádnou nabídku a Alděro stále se svou spotřebou jen dohání gap, který Intel na AMD má.
A že to tak je, je vidět na anketách, kde se jasně projevuje současná dominance AMD (mindset je jasně na jejich straně), stejně jako na hysterickém a iracionálním kvílení intelat (nechci ukazovat, ale nedávno se tady "vyprofiloval" Exík.)
Alder Lake je hlavně proof of concept, pokud to nebude v reálu fungovat, úplně se to opustí. Jenže Intel když už navrhuje novou architekturu, většinou ji dost domýšlí do podrobna pokud je netlačí čas. Tady je čas trochu tlačil, takže jsem velmi opatrný zatím.
Pokud AL bude dostatečně efektivní a scheduler bude fungovat, Raptor a další jezera už budou smooth sailing.
Každopádně spoléhat se na Microsoft, že udělají všechno správně. No nevim nevim. Asi je potřeba proti rozjetému AMD trochu (víc) zariskovat.
Právě že vyhneš. V okamžiku, kdy to (částečně) řídí OS, můžeš procesoru zvnějšku říct, že HT použít nemá. Ono to jde technicky dokonce i dnes (bez Alděra), protože to je jádro, které u preemptivního multitaskingu určuje, co a kdy bude běžet (ale ne kde), takže technicky, pokud jádro "nepustí" více threadů k lizu, než je počet fyzických jader, nepojede MT, pokud jádro ví, které CPU jsou fyzické, a které jen HT fantom. Avšak já žádné takové jádro neznám, nejblíže asi budou mikrokernely typu QNX (viz BMP).
Dalsi, ktory si mysli, ze vsetko sa da lahko pararelizovat.
Pokial neprislo DX12, tak programatori ani nemali moc vela moznosti ako rozdelit vypocty na vlakna.
Samozrejme, daco sa da vykonavat pararelne, ani nie vsetko. Pokial sa nezmeni zakladny render (co sa udialo v DX12, resp. Vulkan), tak su moznosti obmedzene.
Co sa tyka aplikacii (nie hier), tak tam opat nie vsetko sa da lahko. Jedine ulohy typu encoding a rozne vypocty vo velkych davkach dat sa daju pekne rozdelit a vyuzit vsetky CPU jadra/vlakna na 100%.
Toto nie je hejt, len som chcel naznacit, ze nie vsetko vyzera tak jednoducho ako si clovek mysli.
DedekHrib 26.8.2021 at 14:10
“ Stačí přece opravit ten mikrosoftí. Ale proč to dělat jednoduše když to jde složitě?”
Z clanku:
“ Důležité je, že analýza mikrořadičem Thread Director je hodně rychlá – chování procesu dokáže Intel údajně „poznat“ už za nějakých 30 mikrosekund, zatímco scheduler operačního systému při vlastním hodnocení běžících úloh postupuje údajně o hodně pomaleji a reaguje na jejich charakter třeba až za stovky milisekund.”
Jak to bude skutecne fungovat se jeste uvidi, ale duvody jsou.
Slušná demagogie. Ale že se divím: https://youtu.be/C9d3GsaZqe0
Zeptam se jinak. Zapnutí HT obecně snižuje výkon procesoru nebo zvyšuje ? Jedno jádro Golden Cove ať už při zapnutému nebo vypnutem HT má nižší vykon než jedno jadro Gracemontu ? za jakých podmínek a při jaké frekvenci toho má být jakože dosaženo ?? Pokud by tomu tak bylo tak ty jadra Golden Cove nemají v tom CPU žádný smysl aneb celá ta formulace je natolik vágní a nic neříkající, že nemá cenu se tím vůbec zabývat....
Nejak ti z toho uplne "vypadlo", ze to bylo prave AMD, ktere prineslo zmenu paradigmatu "4C" po cca 10letech, prichodem privniho Zen a posunulo do te doby predrazeny 'profi' HEDT do konzumniho sektoru.
Cece, jak jsi se vyrovnal s tim, ze Intel 'kopiruje' AMD a prinasi 16C do desktopu. Vzdyt jsi tady preci neustale tvrdil, jak je vic jader naprd ;)
@tynyt
nejsem si jisty, jestli si rozumime. To co jsem chtel rict je to, ze i pokud bude scheduler fungovat optimalne a u obou architektur (Intel,AMD) zatizi HT az v momente, kdy jsou ostatni jadra uz pridelena, tak v pripade Intelu dojde k vykonostnimu 'propadu' v momentech, kdy celkovy pocet zatizenych threadu nepreroste pocet velkych jader u AMD.. U Intelu po tech velkych jadrech, zacne pridavat ty jejich L-cka. Oproti AMD, ktere ma sice mensi celkovy pocet jader, ale vetsich zase vice, takze v mem pripade bude Intel zatizeni 8B+3L oproti 11B u AMD, coz bude vyhoda u AMD.
jedno jádro grace má víc výkonu, než průměr dvou vláken golden ... HT zvyšuje výkon o cca 20%, tím pádem dvě vlákny dohromady dávají nějakých 120% ... jádro grace má mít víc, než těch 60 průměrových ... tedy, je slabší, než golden "jádro vs jádro, ale silnější vlákno vs vlákno", proto se taky jinde píše, že dvě grace jsou silnější, než jedno golden s HT ... aby se to lépe chápalo
ta formulace je přesná, jen nepochopená
bože můj co to má být za kostrbatou formulaci ?? Když už, tak věta která dává smysl na první pohled má znít:
"dle Intelu dvě jádra Gracemontu mají v MT vyšší výkon jak jedno jádro Golden Cove s hyperthreadingem" (PS: a i to platí jen za určitých podmínek a nikoliv obecně )
ale napsat, že "má jedno jádro Gracemont výkon vyšší, než jaký je výkon P-Core na každém z jeho dvou vláken při využití HT " a pak se to snažit doplnit v závorce něčím, aby to vůbec dávalo nějaký smysl, sorry jako : to je přinejmenším nešťastné....
malé shrnutí:
jedno jádro Gracemontu není výkonnější jako P-core ani s zapnutým HT ani bez.
jádro Gracemont má IPC cca jako Skylake, tudíž horší jak jádro Golden Cove.
Jádra Gracemontu nejsou schopné běhat na stejně vysokých frekvencích jako jádra Golden Cove, které mají turbo přes 5GHz
atd.
opět zajebáváš, aniž bych na tebe jakkoliv reagoval ... já jsem pochopil co napsal, akorát na 11700 ani není pořádní seriozní review, tak jsem myslel, že píše o odemčeném cpu a před tím v žádném testu 5600x není ... a věta "Oni maji ale pred 5600X oba, coz v ostatnich testech neni!" dává smysl možná tobě ... ty o omluvách raději nemluv ...
zmateně blekotá tvůj psychiatr, když mu vybrekáváš o svých problémech ... co je na tom zmatené, kokote? Že nepíčuješ do něj, když pak zmateně píše "i7-11700 a i7-11700K"? Asi proto, že je úplně u prdele, jestli je to k nebo kf ... jasně jsem napsal, že na 11700 nejsou recenze, podle tebe je to zmatené blekotání a výmluvy ... já chápu, po tom fiasku, jak jsi minule ze sebe udělal totálního chuje, tě cuká a potřebuješ se na mě odbavovat ... pal do řiti, nereaguj na mě, není to k ničemu ... kdybych já tady blábolil o AMD jako red o intelu, resp. o nvidii, jel bys eposy týden v kuse, hlavně, že si hraješ na nestranného ...
Klasiký Gogo amok... :D
O 11700K psal pouze aby ti vysvětlil, že jde o jiný CPU, protože jsi ho nepochopil. Snažil ses ho zesměšnit a udělal jsi vola jen sám ze sebe a teď ti z toho prdly nervy. Klasika... :D
Red je exot a oponuju mu tu pravidelně, ale tady jsi mimo ty, ovšem někdo jako ty to neuzná a jen bude nadávat a nadávat. :D
jasně, trubko, já jsem nepochopil ... nepochopil jsi ty, klasicky, že když jsem psal o 65 wattech pak proto, že se jedná o zamčený procesor, ne že je to nějaká nízké, nebo vysoké TDP ... ty jsi samozřejmě pochopil, jen jsi měl možnost chytnout se jedné části, abys do mě zajebal ... klasika ... když jsme u toho ne k cpu ... schválně, dej sem link na nějaký nezávislý test, kde jej 5600x běžně v benchmarcích překonává ... já to klidně uznám, ba i tomu věřím, ale rád bych to viděl na vlastní ...
https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i7-11700k-vs-intel-core-i7-11700
Cinebench R23 multi, kde ma Intel vyhodu vice jader:
i7-11700K jsem na webu nasel ruzne vysledky od 13000 po 15000 bodu
i7-11700 ma 9000 az 9700 bodu
Ryzen 5600X ma 10800 az 11700 bodu.
Test, kde mel 5600X 10800 bodu teda nejmene bylo specifikovano, ze to jelo na 65W bez pretaktu. Jelikoz je i7-11700 zamceny procesor, muzeme uvazovat 65W vsude a i nejlepsi vysledek je o 1100 bodu nizsi.
Takze si to zopakujme 6jadro AMD s 65W porazi stejne TDP u Intelu ovsem na 8jadrech i v testu, ktery vyuziva multicore zcela naplno.
no, koukal jsem na to ... většinou totální nesmysly ... rozdíl frekvence v singlu 2%, ale v bodech 10% atd atd ... tohle nejsou žádné testy ... a to nemluvím o tom, že stačí jeden klik v biosu a výsledky jsou stejné ... hlavně v singlu ...v multi, nevím proč, má non K jen 3,8 turbo all core
dobrá, Rede, uznávám, že v tomhle máš pravdu, když se dívám na ta čísla ... bral jsem to podle svého 10700, který je v multi lepší, než 5600x, v singlu výrazně slabší ... v multi je lepší proto, že má o dvě jádra víc a frekvenci al core 4,60, 11700 má boost v all core jen 3,80, čímž z něj udělali chromou kozu ... nedivím se, že jej ani netestovali ... nebyl důvod ... proč bys ale vytahoval srovnání těchto cpu když je jasné, že 11700 se zdaleka nechytá ani na svého předchůdce?
tak ne ... já dneska jedu ... :D kam se podíváš, všude jinak ... taky na czc je tabulka s rocket procesory a takty ... all core by mělo jet na 4,60 jako na předchůdci ... ty píšeš výsledky ze cinebemch, to je rendering ... na oficiáloních stránkách toho benchmarku je 10700 s 12250 body několik míst nad 5600x s 11268 body ... 11700 by na tom vzhedem k vyššímu ipc neměl být hůř ... co jsi kde viděl, co bůhví kdo kde naměřil, není relevantní ... když jsi tedy vytáhl tenhle bench ...
já vím, co jsem napsal a proč jsem to napsal. Že to ty nechápeš, za to můžou tvoje léky ... já už se vypabuji s Redem, ty běž do řiti, imbecile ... ne jednou jsem tady psal o tom, co "zamčené" cpu dokáže a kolik si umí sebrat a ne, netestuje se tak, jak se snažíš podsunout .... třeba na techpoverup jsou vždycky 3 položky u těchto cpu, default, max turbo a bclk na 103%, co bios pustí ... takže ty tvoje rádoby chytré kecy nacvičuj s tím, co máš doma, pokud tedy vůbec tušíš, o čem je řeč ...
No tys hlavně doteď nepochopil, co napsal Redmarx, jinak by ses furt nesnažil argumentovat nějakým 'zamčeným' procesorem.
Red: i7-11700 končí v testech běžně pod 5600X, ale v tomto testu je nad, takže test může být vybraný schválně
Gogo reaguje: hledal jsem a skoro ve všech testech je i7-11700K (o kterém ale nebyla řeč) před 5600X
Pokud nevidíš ten rozpor, tak není o čem..
S dotazem na benche se obrať na Redmarxe, já tě pouze upozorňuju na to, že jsi nepochopil co napsal.
Další věc je, jak furt točíš o zamčeným cpu, pokud teda víš co to znamená.. jelikož defaultně jede 11700 na většině deskách co jsou použitý v testech s vypnutým power limitem. To je totiž default nastavení i na mnoha Béčkových deskách. Zamčená raketa tak paradoxně může klidně žrát víc než Káčko, což ale snad jako majitel 10700 tušíš.
bože, ty jsi kokůtek ... testuje se na default a pak dál, ne na menšině, většině ... co furt meleš o 65 wattech? Třeba v tabulce cynebench jsou testy dělané na default nastavení, žádné přetaktování, žádné PBO, aby byl přehled ... taky bys mohl povykládat, jak se na desce vypíná powerlimit u zamčeného procesoru, trubko ...
Vždyť o 65W jsi tu začal ty. :D Default je odemčený power limit a 65W CPU pak vesele žere víc než 125W Káčko. :D
https://images.anandtech.com/graphs/graph16343/120503.png
a víš, proč žere víc, idiote? :D Neměl by ses poštět do těchto debat, nevíš o tom vůbec nic a sem tam něco přečíst ti evidentně nestačí ... zkoušel jsi někdy posunout tažítko na "ETU" na skoro max? Jaké pálky wattů tam "povoluje"? Nastavuje se na "unlimited", to ale neznamená, že ve firmware není nějaký strop ... kdyby nebyl, to cpu by se vypařilo i s paticí, ve které sedí ... neřeš to, ňoumo, jdi se poradit s někým, kdo tomu rozumí ...
Ano, já to vím na rozdíl od tebe, jinak bys tu nepsal o zamčeném 65W cpu a nemusel by ses teď zoufale snažit odvádět pozornost jinam. :D Nepochopil jsi od začátku o čem Redmarx píše, frekvence cpu máš pomotané, plácáš o 65W tam kde to nemá význam.. ale hlavně že čím víc nadávek, tím víc adidas! :D
Je skoda, ze jste se tu do sebe tak pustili. Ja vim, gogo si zacal, ale to je jedno, kazdopadne pointa zanikla. :-/
Kdyz bychom totiz aproximovali vysledky toho podivneho testu od wccftech a rekli si, ze to v CB R23 dopadne pro i9-12900K uplne stejne jako to dopadlo pro tu dvojici i7-11700 a 5600X, mohli bychom se dopatrat toho, ze by vlastne ten i9-12900K mohl byt podobne vykonny jako i7-11700K.
Jiste, varim z vody, ale chci tim rict, ze prvotni nadseni fanousku Intelu muze byt dost liche. Samozrejme, ze Intelu "unikne" ten nejlepsi test s nejlepsim vysledkem, ktery si mohli prat. Ale pokud to cele neni fejk, tak ono to ve skutecnosti vubec nijak bombasticky nevypada.
Ja se kazdopadne na Alder Lake tesim, bud to bude bomba a AMD zacne rychle vymyslet, jak taky udelat nejaky to bigLITTLE nebo to bude propadak a mohlo by to znamenat konec tohoto nesmyslneho navrhu procesoru, coz je muj naozr, ktery zmenim jen tehdy az uvidim Inteluv famozni vysledek v nezavislych duveryhodnych testech. :-)
Len technická poznámka. AMD sa snažilo o zmenu paradigmatu "4C" oveľa skôr, len vtedy proste ešte nevydalo...
https://www.cnews.cz/nejsilnejsi-bulldozer-recenze-osmijadra-amd-fx-8150/
amatéra azznoha už nekomentuji, pořád dokola zoufale stejné sračky ...
Rede, ty taky asi moc nečteš ... ani ten 11700 není v cinebench horší, než 5600x, tím pádem neplatí nic z toho, co jsi napsal ... tvoje péče o duševní zdraví Innel fanoušků je sice dojemná, já ale čekám, kdy po podobném úniku ze strany konkurence začneš krotit očekávání fanoušků AMD ... (samozřejmě ne tady, pod článkem Intelu) Oceňuji alespoň, že to bereš s jistám nadhledem na rozdíl od trola Hřiba a jeho hejtů ...
"gogo1963 26.8.2021 at 14:39
já nemůžu vědět jak jsi důsledný při psaní označení cpu … 11700 je 65 watt cpu, zamčený …"
No já nejsem ten kdo to nepochopil a pak se vymlouval, že si jako myslel, že Redmarx zapomněl napsat Káčko a pak se začal nesmyslně vymlouvat na 65W, aby to nějak zakecal. :D
já nepotřebuji nic zakecávat, na rozdíl od tebe ... co jsem jako neměl pochopit? On napsal "holé" číslo, tak jsem měl dvě možnosti ... na 11700 žádné recenze a testy nejsou, myslel jsem tedy, že jen nepřidal K k označení procesoru, protože na K recenze a testy jsou ... někdo to může nazvat okecávání, někdo polopatické vysvětlování idiotovi ... ty sis vybral, protože hovno tomu rozumíš ... vůbec tě nezajímá, že Red napsal kravinu, zajímá tě jen "65 watt" ... typický úkaz ... na co bych se měl vymlouvat? Evidentně soudíš podle sebe a vymlouvání je tvoje nejsilnější stránka ... každý takový není ...
já jsem tragéd? Alespoň nepíšu tunu příspěvků ve článcích pod AMD jak je to strašný produkt. Zato ty, seš tady odzvrchu dolů se svým damage controlem. Prakticky to ani nečtu, protože jediný obsah tvých příspěvků je: "intel je špatný, AMD je vynikající!"
Je tak zaujatý názor, že už mě to ani nezajímá, kdyby jsi psal pravdu. Je mi to prostě jedno.
Myslím, že se hádáte o exkrementu.
Otevřu userbench, 11700 vs 5600X a ukazuje to +6%-+26% pro intel.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-11700-vs-AMD-Ryzen-5-5600X/m1450761vs4084
Takže se tu hádáte zbytečně. intel je prostě lepší i když dražší. Stále tak platí, že AMD je pro socky a intel je pro toho kdo na to má.
Já ti rozumím, ty nečteš, ty se koukáš na avatary a podle toho reaguješ. ????
Pokud bys četl a pochopil, tak bys možná věděl, že já nemám zatím žádný názor, a co se biasu týká, tak tam taky nic, byť si ze zatím kusých a neúplných informací myslím, že to nebude úplně dobře fungovat. Na druhou stranu jsem opakovaně psal, že si to dokážu představit, a že čekám, jak to dopadne.
Jestli je TOHLE damage control (zajímalo by mě čeho se týká, když se bavíme o procesorech, které přijdou kdovíkdy), tak jsi fakt tragéd. Ostatně ses sám přiznal že jsi to nečetl (pak ale nechápu, jak víš, co píšu?). Profiluješ se jako bezmozek... ale je to tvůj boj.
UserBenchmark je asi nejhorší benchmark, kterej dneska existuje.
Když vyšel Zen 2, tak museli upravit přepočítávání skóre, protože v něm vycházel (podle autora asi) příliš vysoko. A pak to museli udělat znovu, když vyšel Zen 3... no co k tomu říct.
A autor tam občas k těm procesorům vkládá takový ulítlý komentáře, podle kterejch to vypadá, že je to takovej DDWorld naruby.