Nebo je to tim, ze je Micron pro Intel brzda. Take nove vedeni Intelu nemusi chtit investovat do technologie, ktera neni jen "jejich" a muzou se chtit osamostatnit, aby dalsi generace 3DXpointu byly ciste jejich.
Vzhledem k tomu, jak Intel tlaci nevolatilni RAM zalozenou na 3Dxpoint v serverech a u tvurcu softwaru (hlavne databazi), je pravdepodobnost opusteni te technologie temer nulova. To v clanku uplne chybi.
A kde je HP s memristory??? už máme skoro 2019 a 100TB ssd nikde
https://www.theregister.co.uk/2013/11/01/hp_memristor_2018/
Když pomineme naprosto zcestný nesmysl o tom, že Optane končí, moc nechápu, proč by jeho případný konec měl někdo vítat. Ta technologie má něco do sebe, výborné je, že patenty na ni nevlastní jedna firma, ale dvě firmy, které se rozkmotřily, a proto je větší šance na vybudování ještě lepší konkurence na trhu nevolativních pamětí.
Opravdu nechápu, co chcete říci. Nešlo by to nějak polopatě, abych to pochopil i já?
Intel a Micron mají fabriku víceméně půl na půl (51:49). Micron využije opčního práva fabriku za předem stanovených podmínek od Intelu vykoupit, ale vy jako důvod vidíte to, že Intel má něco, o co se nechce dělit.
Já v tom naopak vidím to, že Micron 3D XPoint věří natolik, že se mu ta opce vyplatí a proto do ní jde.
Mluvím o té opci, na základě které vyplatí Micron Intel. Smlouvu sice nezveřejnili, ale o té možnosti vykoupit 49 % akcií společného podniku od Intelu píší v té zprávě, o které je tenhle článek:
http://investors.micron.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=1079408
Vás překvapuje, že existuje, ve skutečnosti je to logické. Když se zakládá společný podnik, jsou ve smlouvě i podmínky, za kterých se nechá ukončit.