Xeony-D mají stejné I/O jako tohle - dvoukanálový řadič, podobný "southbridge".
Rozlišoval bych výkon jádra a tu platformu (paměti, I/O, síť).
ThunderX i ten Qualcomm tou platformou replikují možnosti velkých Xeonů nebo Epycu. Ale mají navíc integrovanou síťovou konektivitu.
Naopak ve výkonu jádra bych takovej optimista nebyl. Falkor má 3 ALU (jedna pro MUL, jedna z toho dělá i indirect branch), 1x load, 1x store, 2-wide SIMD/FPU. To klidně může skončit s výkonem plus minus odpovídajícím tomu Goldmontu, pokud to bude mít podobné takty (Qualcomm říká jen "nad 2 GHz"). ThunderX má ještě horší in-order jádro, to by mělo být méně výkonné. Ale v budoucnu (kdy přesně nevím) uvedou verzi s výkonnějším jádrem, které vyvíjel Broadcom: https://www.cnews.cz/mocna-vzpruha-pro-arm-v-serverech-cavium-thunderx-se-spoji-s-vulcanem-od-broadcomu/
Xeony D by je myslím i někde ohrozit mohly, protože tyhle ARMy sice budou mít lepší platformu, ale když už v nějakém nasazení narazí na nedostatečný CPU výkon, tak tam budou mít smůlu a nemusí mít lepší výkon (a TOC) než ten Xeon-D. No ale ARMy měly doposud tu uplatnitelnost umezenou jen na některé úlohy vždycky, takže to není žádná novinka a proti předchozímu stavu se to klidně může i zlepšit.