Intel na lednovém CES předvedl vlastní prototyp chytrého telefonu integrující technologii Tango pro 3D skenování okolí. Šlo o Androidí telefon s procesorem Atom a kamerou RealSense, který ovšem není určen běžným spotřebitelům, ale spíše vývojářům – jde tedy o jakousi vývojářskou platformu. Podobné určení má i headset, předvedený na MWC. Tyto brýle mají podobnou koncepci jako Gear VR od Samsungu, obsahují jen optiku a displej jim poskytne mobilní telefon, který do nich zasunete. V tomto případě právě onen vývojářský mobil s kamerou RealSense.
VR souprava Intelu pro telefon s 3D kamerou RealSense (Zdroj: Tom's Hardware)
Brýle tedy nebudou prodávány v nějakém masivnějším měřítku a nelze tedy ani čekat, že by do vývoje tohoto odvětví přímo výrazněji zasáhly. Intel je chápe jako příslušenství k onomu telefonu s technologií Tango – údajně dokonce zvažuje, že by je k němu vývojářům dával zdarma. Na druhou stranu i takovýto skromný první pokus získá týmům pracujícím na Tangu a RealSense určité zkušenosti a je ak možné, že výhledově bude mít Intel v této oblasti i ambicióznější plány. A to právě i kvůli svým snahám na poli 3D kamer, které se s brýlemi či jinými zobrazovacími technikami doplňují jako stavební kameny pro zařízení implementující rozšířenou realitu.
Podle webu Tom's Hardware je VR adaptér pro Intelův vývojářský mobil s Tangem sofistikovaností někde mezi brýlemi Gear VR, které již Samsung měl příležitost více rozvinout, a minimalistickým Cardboardem od Google. Vzhledem k tomu, že má jít o spíše vývojářský hardware, nebude asi headset kvalitou srovnatelný s prvním z obou zmíněných.
Intel měl na těchto brýlích pomocí prototypového telefonu již několik funkčních dem. Z nich asi nejzajímavější je rozpoznání objektů v zorném poli kamery a zejména rukou uživatele, a jejich následná vizualizace ve virtuální realitě. S těmito brýlemi byste tedy „uvnitř“ viděli přímo své vlastní ruce, aniž by bylo třeba držet nějaké neohrabané ovladače, které navíc stejně přesně nepoznají, co rukama a prsty provádíte. To je asi něco, co by kvalitnímu virtuální zážitku obecně prospělo, pokusné brýle Intelu tedy možná budou důležitým „ukazatelem“ na vývojové cestě této technologie.
Zdroj: Tom's Hardware