Jako zástupkyně Intelu má radost, že pouze jejich procesory budou zpětně kompatibilní i se staršími aplikacemi. ARM podle ní současné aplikace nespustí, takže má Intel výhodu a dobrou pozici do budoucna.
Na tom není nic překvapivého. Na Windows pro ARM by musel běžet emulátor x86, nebo by starší aplikace musely být znovu kompilovány pro odlišnou architekturu. Případně má Microsoft plány s virtualizovanými nástroji, které poběží v cloudu. Ale přesto nelze očekávat, že veškerý starší software bude fungovat. Nějaké oběti určitě padnou.
Na Jamesovou už stačil oficiálně reagovat Steve Sinofski, šéf týmu okolo Windows. Ten tvrdí, že prohlášení Intelu o příští verzi Windows jsou nepřesná a zavádějící. Od první chvíle, kdy ukazáli Windows na SoC (ARM), jasně předložili cíle a zdůraznili, že se nachází ve fázi technologických dem. A v tuto chvíli nemají žádné bližší podrobnosti.
Takže Sinofski vlastně nic neřekl. Že překompilují vlastní software, se dá očekávat (ukázka Office 2010). Ale nevyvrátil tvrzení Jamese, že ARM si neporadí se staršími aplikacemi a hlavně, co mají znamenat ony čtyři edice pro ARM. Tyto procesory totiž používají stejné instrukční sady, takže by neměl být důvod, proč dělat tolik různých verzí. A proč vůbec čtyři? Od začátku se mluví o velké podpoře Nvidie, Qualcommu a Texas Instruments. Kdo je ten čtvrtý hráč?
Zdroj: Business Insider