Tradiční rival AMD je na druhém místě s 10,22 %. Zde je situace opačná, ve vyšších segmentech pravděpodobně docházelo k dalším propadů, čipy Fusion v nižších segmentech však upevňovaly své pozice. Podíl na celosvětových prodejích se tak AMD snížil o 0,21 %. Všem ostatím výrobcům spadl ze 7 % na 6,1 %.
V dalších měsících můžeme očekávat v podstatě totožný vývoj, ve vyšších segmentech AMD nedokázalo poskytnout slibovaný výkon a nové čipy jsou na tom v průměru stejně jako staré modely s jádry Thuban. Absolutní množství prodaných procesorů u obou výrobců by se však mělo zvýšit, předvánoční prodeje totiž kvůli vysokým cenám pevných disků nebyly tak vysoké, jak se čekalo. Příští rok je sice očekáváno zdražení operačních pamětí, avšak to by nemělo být tak výrazné jako propad cen disků, tudíž můžeme čekat větší nákupy desktopových i mobilních PC.
Množství prodaných netbooků bude nejspíše dále klesat, což zpočátku zasáhne Intel i AMD, naopak vyšší prodeje tabletů a smartphonů zlepší situaci dodavatelů procesorů na návrhu ARM. I přes to, že lze postupně očekávat jistou stagnaci, nebo alespoň zpomalení růstu prodejů, neboť trh se smartphony a tablety již bude nasycen, AMD hodlá do segmentu ultramobilních zařízení také zasáhnout, uvidíme, jestli to stihe ještě v průběhu roku 2012.
Zdroj: DigiTimes