Mě to štve, ale holt to není moje parketa.
U Androidu jsou ty problémy ještě horší než kdyby to bylo tím operačním systémem (a systémem toho, jak se distribuuje skrz výrobce telefonů). Ten problém je už v celé platformě ARM, kde chybí standardizace. Každej SoC pomalu bootuje nějak jinak, v komponentech je chaos, takže výsledek je, že co zařízení/telefon/deska, to v podstatě fork celého operačního systému a dalších komponent, a co jiného se pak může stát, než že se na každej takovej fork po pár měsících přestanou back-portovat nové změny v upstreamu.
Kéž by v mobilní oblasti fungovala platforma jako PC: standardizovaný hardware, a operační systémy jsou napsané tak, aby na ní jely. Vezmu OEM PC vyhozené z firmy vyrobené v roce 2008, a jdou na to nainstalovat nejnovější Windows a budou dostávat aktualizace, protože je centrálně posílá výrobce OS a pořád jsou kompatibilní.
V mobilech je tohle asi bohužel sen a mám pocit, že by se musel stát zázrak, aby to takhle začalo fungovat. Místo toho máme stav, kdy zařízení je celek s planned obsolence tak na 1-2 roky, protože dýl software nikdo neudržuje. Světlá výjimka Apple. Ale není to proto, že by pro něj neplatil ten problém s hardwarovou džunglí v ARMu. Je to čistě proto, protože má těch telefonů dostatečně málo a přitom obrovský prodeje. Ale zase kdyby Apple měl být dominantní platforma, to by byl taky zlej sen.