Jedinou společností, která si ve statistikách oproti předchozímu kvartálu polepšila, je AMD, které dosáhlo tržního podílu 24,8 %; zároveň utrpělo nejnižší pokles počtu prodaných GPU. ATI a později AMD se historicky v low-endu dařilo, dnes žezlo laciných Radeonů vehementně přebírají APU. Jejich prodeje v desktopu oproti třetímu čtvrletí vzrostly o 44,8 %.
S nástupem procesorů s integrovanou grafikou dost možná souvisí i pokles prodejů samostatných karet pro desktop, těch se prodalo o 12 % méně, než v předcházejícím kvartálu. Nvidia zde přesto urvala 3,7 procentního bodu navíc a o jednu desetinu si polepšila i v mobilním segmentu. JPR také hlásí, že kdesi v Asii se společně se starými procesory AMD prodaly staré čipsety Nvidie s integrovanou grafikou. Ani to ale kalifornskou společnost nezachránilo od poklesu celkového tržního podílu o 3,1 procentního bodu.
Celkový pokles zaznamenal i Intel, navzdory tomu, že v desktopu prodeje procesorů s integrovanou grafikou vzrostly „ve dvouciferném řádu“ (tedy o více než procentních bodů). To však nedokázalo vyvážit pokles v noteboocích, který byl ještě razantnější.
Meziročně, tedy ve srovnání se čtvrtým kvartálem roku 2010, si nejvíc polepšil Intel, o bezmála sedm procentních bodů. Podobný kus trhu naopak ztratila Nvidia, zatímco AMD zůstalo přibližně na svém.
Zdroj: Jon Peddie Research