Někteří softwaroví vývojáři ale s tímto formátem počítali. APNG už umí přehrát například prohlížeče Firefox nebo Opera (starší verze s jádrem Presto). Zobrazí jej i další aplikace, avšak ve statické podobě. Formát si totiž zachovává zpětnou kompatibilitu se standardizovaným PNG, takže první snímek se zobrazí vždy.
APNG má oproti GIFu dvě hlavní výhody. Jednak zachovává plné barvy a jednak obsahuje osmibitový alfakanál, se kterým lze vytvořit průhledné barvy. GIF je omezen na 256 barev a jednobitový alfakanál, který prostě jen určuje, které pixely budou průhledné. APNG tak uloží plnou kvalitu fotografie a ještě s ním lze udržet hezké hrany u průhledných obrázků.
Kagetsukiho apngasm má tvorbu animací ve formátu APNG usnadnit a zpřístupnit i pro další software. Pokud vybere ještě další finance, vytvoří například plugin pro Photoshop, GIMP atd. Zároveň doufá, že o APNG zvýší zájem, aby se formát konečně rozšířil. Desetiletý „nezájem“ není pro APNG dobrou vizitkou.
Upřímně – pokud na svou stranu nezíská tvůrce webových prohlížečů, APNG se nemůže uchytit. Animované obrázky se používají téměř výhradně na webu. Animované GIFy už navíc pomalu nahrazují krátká videa, jako tvoří Vine, Instagram, Mixbit apod. APNG nepodporují hlavní mobilní ani desktopové browsery. Apple (Safari) a Microsoft (Internet Explorer) se novým neschváleným formátům vyhýbají. Google (Chrome) experimentuje, ale sám má problém prosadit vlastně formáty. Už dva roky přesvědčuje veřejnost, že jeho WebP je lepší než JPG, PNG i GIF (zvládá i animace), ale ani tak velká firma nedokáže nový standard pořádně rozšířit.