Taktéž aktualizace jsou mnohem rychlejší, než v případě HTC Sense. Aplikace Android Market je licencovaná, a tak je její použití v CyanogenModu ne úplně košer. Však také není součástí základní instalace, ale jde přidat velmi snadno. Pomineme legální stránku věci a fakt, že Google dostal zaplaceno za Market v konkrétním přístroji přece již jednou a při výměně ROMky za jinou nic neztrácí.
Řada uživatelů si místo nadstaveb Sense a Touch Wize telefon rootuje. Výrobci tomu přestávají bránit
Kromě oficiálního Marketu existují i neoficiální, ale u nich nemáte jistotu, že aplikace nebude škodlivá (to sice ani v tom od Google, ale ten je nejlépe hlídaný).
Jeden z hlavních vývojářů CyanogenModu a tvůrce ClockWorkModu, Koushik Dutta, uvedl na svém profilu na Google+ záměr vytvořit vlastní Market (nazývá jej App Store, ale tento název mu jistě neprojde). Ptá se uživatelů, zda by takový Market vůbec používali, a ti jsou nadšeni.
Koushik uvádí, že by tam byla ke stažení řada aplikací pro provedení rootu, emulátory Nintenda a kromě CyanogenModu i jiné customizované fanouškovské ROMky.
V takovém Marketu by se zřejmě nevyskytovaly placené aplikace, případně by autoři museli vymyslet, jak v novém Marketu (přesvědčit uživatele) platit. Ovšem vše je ještě otevřené. CyanogenMod se stále více stává silným hráčem, který bere vážně i Samsung.
zdroj: Techcrunch