Titan X bude založen na GPU GM200, přesněji řečeno na modelu s kódem GM200-400. Čip má šest klastrů, z nichž každý obsahuje čtyři bloky SMM po 128 stream procesorech architektury Maxwell. Celkem je tedy na čipu 24 SMM, což znamená 3072 stream procesorů. GPU má celkem 192 texturovacích jednotek a 96 rasterizačních jednotek. Po stránce výpočetních prostředků jde tedy přesně o jedenapůlnásobek čipu GM204 z GeForce GTX 980. Takt GPU bude v základu 1002 MHz a frekvence boostu má činit 1089 MHz. Takty jsou tedy značně pod úrovní GeForce GTX 980 a karta tedy nebude výkonnější o polovinu, ale jen o odhadem 30–40 %.
Čip GM200 GeForce GTX Titan X (Zdroj: VideoCardz)
Šesti klastrům (tzv. „Graphic Processing Clusters“) odpovídá šest 64bitových paměťových řadičů, které celkem dávají šířku sběrnice 384 bitů. Paměť GDDR5 poběží na efektivním taktu 7 GHz, což je stejné jako u karet předchozí generace, použitelná propustnost tedy naroste jen pomocí efektivnější komprese, hrubá kapacita zůstává na 336 GB/s. Paměti je na kartě 12 GB, což ale víme již od prvního oznámení na GDC 2015. Konfigurace čipu GM200 je jinak v Titanu X už údajně plná – na čipu na rozdíl od prvního Titanu s GK110 zřejmě nezbývají žádné deaktivované jednotky připravené do budoucna.
Schéma čipu GM200 (Zdroj: VideoCardz)
Podle VideoCardz je TDP zřejmě 250 W, i když úplně „na beton“ se to ještě stále potvrdit nepodařilo. Tato hodnota je ale dosti pravděpodobná, neboť napájení (šestipin a osmipin) i chladič zůstaly v podstatě stejné. Podle VideoCardz má karta ještě slušnou rezervu pro přetaktování – na GPU má být relativně snadné dosažení taktu 1200 MHz s boostem 1280 MHz. I paměti se prý dají popohnat až k 2000 MHz (8 GHz efektivně), což ale může jít jen u některých kusů. Na finálních kartách se údajně vyskytují jak paměťové čipy Hynix, tak Elpida a Samsung. Dosažitelné frekvence se tak budou lišit minimálně podle jejich dodavatele.
VideoCardz také publikoval řadu fotografií karty, na nichž jsou již vidět i vnitřnosti, včetně rozebraného chladiče a PCB. Vidět je můžete zde v galerii.
Poměrně zajímavé je, že podle VideoCardz je zdrojem informací samotná Nvidia – ačkoliv na kartu prakticky určitě platí informační embargo. Web uvádí i odkaz na zdrojový materiál, který můžete stále nalézt zde. Tím, jestli jde skutečně o autentický únik z Nvidie, si nicméně nejsem úplně stoprocentně jistý.
Zdroj: VideoCardz