F-Secure? To je vtip? Vždyť má nepoužitelnou behaviorální ochranu. V proactive security challenge u Matouška skončil se skóre 6%. Už v prvních dvou nejnižších úrovních testování podlehl hrozbám Autorun12, Autorun3, Autorun9, FileDel2, Tooleaky, Autorun15, Autorun31, FileWri1, Jumper, Kill4, Schedtest, Suspend1, Wallbreaker4. Na vyšší úrovně se vůbec nedostal.
Pročpak v tomto seznamu chybí COMODO, které pravidelně vyhrává v nezávislých testech?
Mně ta tabulka s certifikacemi přišla nejspíš taková… to hlavní jste již zkrátka z textu dozvěděl. Na co láká nadpis, je uvedeno v první tabulce. ;-) Možná jsem byl už otupený na zdravé úsudky. Ale máte pravdu, že by bylo dobré tabulku aspoň pro pořádek také uvést, a tak jsem ji do článku doplnil. Díky za podnět.
Teď se Eset kasal nějakým anglickým testem, kde dopadl nejlépe. Norton byl druhý a Windows Defender tuším pátý. Takže výsledky ponejvíc závisí na tom, JAK se testuje. On není zase takový problém vybrat antivirový vzorek tak, aby to vyšlo zhruba podle vašich představ - rozhodně není problém vyhodit ze vzorku ty viry, které zaplacený nebo vytoužený vítěz při prvním průchodu nenašel.
Speciálně testy AV Comparatives dlouhodobě vyhodnocují MS antivirus jako nejhorší, zatímco nejlepší je každý rok jiný. A některé antiviry bývají záhadně vynechány. IMHO to takhle prostě není možné a dávno je podezřívám z neprofesionálního falšování výsledků.
Vůbec netuším o čem jste to teď psal, ani proč bych si měl uměle zkoušet napadat vlastní PC nějakým fejkem, kterému se říká počítačový vir, někteří na něj dodnes věří a tisíce lidií z nich celkem slušně žijí, ale jak se v tom tak vyznáte, tak se zeptám. Bylo by možné, V REÁLNÝCH PODMÍNKÁCH (na požádání vysvětlím) otestovat KONKRÉTNÍ (třeba můj) PC zdali podlehne BEZ JAKÉHOKOLIV AV programu, jakékoli hrozbě z internetu (nebo odjinud), jen a pouze s mezičlánkem mezi židlí a klávesnicí, používající pouze selský rozum a dbající na to, co se milionkrát do roka dočte o chování na internetu?
Pán si pěstuje zombie, hm? A já si říkal, kdo ještě v dnešní době může dát zločincům šanci zotročit počítač do botnetu...
"Termín botnet nejčastěji označuje množinu kompromitovaných počítačů (zvaných zombies) na kterých běží software, o kterém majitel nemusí vědět a zpravidla ani neví. Ten se může nainstalovat jeho ukvapeným klikáním, exploitem v browseru nebo systému."
Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Botnet
Prohlášení, že bez antiviru se počítač stane součástí botnetu je poněkud schizofrenní. Kvalitní, správně nastavené a aktualizované síťové prvky(vc PC) odchyti drtivou(->100%) většinu "útoků", které nejsou závislé na akci uživatele. Ja antivir nepoužívám už x let. Žádný reinstall kvůli haveti ani podivná síťová aktivita se zatím nekonala. Většinou to otukavaji boti a zkouší starší východní kousky..
Dostal jste mě :-) Takže budu muset napsat ještě jeden dotaz - koment - Wikipedia je jistě velmi kvalitní zdroj informací a o tom není pochyb, nicméně určitě tam není všechno. Už z toho vašeho citátu je jasné, že vzal krátkozrace vpotaz pouze to, že nemám nainstalovaný antivir. Fakt, že mezi klávesnicí a židlí sedí někdo kdo u PC myslí (na požádání vysvětlím) jste tak nějak zazdil, takže né, nejsem ten kdo "ukvapeně kliká" na každou kravinu co mu vyskočí někde v browseru a tvrdím, že dobře nastavený firewall, který je zadarmo a je součástí OS (tedy pokud se bavíme o Windows; na Linuxu podobné "vychytávky" nepotřebujete už řadu let, tam jsou s bezpečností trošku dál než v Redmondu) stačí až nad hlavu. No a pokud jste někdy viděl jak se chová PC který se stal součástí botnetu (já ano), tak jste si jeho chování jistě všimnul už na první pohled. takže né, pán si nepěstuje zombie (méně čtěte Blesk, méně koukejte na TV Nova a koukejte i na něco inteligentnějšího než je Červený trpaslík), pán jenom u práce myslí a chová se tzv. normálně. A teď, pokud můžete, odpovězte na mou původní otázku. Totiž, všichni vykládají o zombie´s a o botnetech, ale nikdo to vživotě neviděl, akorát o tom někde četl na "fejsku" ...