Tohle bude využitelné spíš pro movitější podniky - a to jen pro data a výpočty která nejsou tolik tajná.
Pokud to teda dobře chápu tak kvantový počítač je něco jako rozdíl mezi digitálem a analogem? Současná pc jsou digi ale quantový čip počítá s vícero stavy takže se tedy víc blíží analogovém pojetí.
Kvantový počítač by měl využívat jevy kvantové mechaniky, jako je superpozice stavů, lnové chování, princip neurčitosti, enttanglement. To je teda na moji kapacitu příliš velká věda, ale zjednodušeně mi to kdysi vysvětlovali, že ten qubit jako by dokáže mít najednou mnoho hodnot díky té superpozici a ten kvantový algoritmus jakoby zpracuje všechny ty možné vstupy naráz.
Ne, není to rozdíl mezi digitálem a analogem.
Základní podstata je v tom, jak se řeší paralelismus. Klasický počítač dokáže provádět výpočet na jedné hodnotě a pokud chceš provádět výpočet paralelně na N hodnotách, tak potřebuješ N výpočetních jednotek. Na kvantovém počítači s N quibity dokáže provádět výpočet na 2^N hodnotách paralelně. Tzn pokud máš 2 quibity, dokáže zpracovat paralelně 4 hodnoty, pokud máš 3, tak už 8 atp. A to vede k tomu, že s relativně malým počtem qubitů (řekněme 50), dokáží provést výpočet zároveň na více hodnotách(2^50), než všechny klasické počítače dohromady. Nevýhodou je, že z toho ohromného množství paralelních operací může vypadnout jen jediná hodnota, takže tím například paralelně nikdy nevypočteš hodnotu všech pixelů na obrazovce.