To nás možná jednou čeká všechny... teď je hromadný betatest na psech.
Každopádně nošení takových hodinek je čirý hazard a každého, kdo je má u sebe vystavujeme většímu nebezpečí, než kdyby nenosil nic.
Zabezpečení spousty takových hodinek je totiž... žádné. Přenos je textový, nekódovaný, nešifrovaný (plaintext).
Je ho tedy možné odposlouchávat. Zjistíme-li navíc telefonní číslo té SIM karty v nich, můžeme celé hodinky kompromitovat (SMS příkazem nastavit odesílání dat na vlastní server, který si může založit i neprogramátor, návody jsou na to v podstatě kompletní, třeba: https://docs.microsoft.com/cs-cz/dotnet/api/system.net.sockets.tcplistener?view=netcore-3.0), nebo třeba zjistit jen IMEI těch hodinek.
A známe-li IMEI hodinek, můžeme klidně na ten oficiální server posílat falešnou polohu. Hodinky se serveru prokazují pouze svým IMEI.
Takže někdo vám čapne dítě ráno hned za barákem, a vy to ani nezjistíte. A až se dítě v 5 hodin večer nevrátí domů ze všech kroužků, pak se "starostlivý" rodič teprve začne starat, nakluše do školy a než se vyhádají, jak si ho ve škole nemohli všimnout, když podle sledovací aplikace byl celou dobu hezky spořádaně ve škole, může být už zle. Anebo hůř -- podívají se do aplikace, že už přišlo domů, a ani do rána nezjistí, že tomu tak není...
Zdroj: https://blog.avast.com/unsecure-child-trackers
(a já jen dodám, že mnoho hodinek s ještě horším zabezpečením ani nezařadili do testu)
Jinak v Číně se ty hodinky nejen vyrábějí, ale přímo vyvíjejí. A Čína nemá nejmenší zájem na tom, aby citlivé údaje byly v bezpečí. V případě velkých zakázek na krabičku natisknou logo překupníka (Lamax), v lepším případě povolí i přeložení uživatelského rozhraní. Výrobce vidí profit, překupník vidí profit, tím to celé hasne. Jinak je to takové nenápadné obchodování s lidským masem a jejich životy.