Úplně přepracované je prohlížení knihovny. V současné podobě je to jen seznam interpretů, které posloucháte seřazený buďto abecedně, nebo podle počtu přehrání. Statistiky nejposlouchanějších interpretů, alb a písniček jsou bokem. Teď je všechno pohromadě, navíc jdou pěkně a jednoduše vyfiltrovat konkrétní časové úseky. Chcete se v rychlosti podívat, co jste poslouchali před třemi roky v létě? Zjistíte to během pěti vteřin na tři kliknutí myší.
Změn se dočkala i domovská stránka. Náhodně zobrazuje písničky od umělců, které znáte, zároveň vám dohazuje i věci, které by se vám mohly líbit na základě toho, co jste si poslechli dřív. Na jedno kliknutí myší si konkrétní věc můžete pustit v přehrávači. Později se na domovské stránce budou zobrazovat upozornění v podobném stylu i na interprety, alba a koncerty.
Vrací se rádio, u nás ale zatím nefunguje
Největší a nejzajímavější novinkou je hudební přehrávač, který je v podobě malé lištičky v záhlaví stránky. Last.fm dřív fungovalo jako internetové rádio na míru. Mít vlastní databázi písniček se ale provozovateli nevyplácelo. Rádio bylo původně pro všechny zdarma.
Po několika letech Last.fm přístup k rádiu zpoplatnilo ve všech zemích světa kromě Velké Británie, Spojených Států a Německa. Domluva ohledně autorských práv byla tak složitá, že Last.fm začalo dostupnost rádia ve světě omezovat . Poslední rok a měsíc už vlastní rádio nefunguje vůbec . Od té doby je veškerý hudební obsah na webu externě ze Spotify nebo YouTube.
A právě externí zdroje muziky bude přehrávač na last.fm agregovat. V dnešní době, kdy roste popularita streamovacích služeb a MP3 soubory na disku si pouští čím dál méně lidí je tento krok nutností. V našich podmínkách je rádio zatím nepoužitelné. Spotify sice v České republice funguje, ale propojení s Last.fm se brání. Doufejme, že se plnohodnotného rádia brzo dočkáme.
Spotify s Last.fm u nás nechce fungovat
Zdroj: Last.fm