Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Lenovo Miix 630: I třetí ARMový počítač s Windows 10 vydrží 20 hodin. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 9. 1. 2018 18:45

    Gildor

    Schválně jsem si udělal porovnání s Dell XPS 13, o kterém tu vyšel článěk před pár dny. Ano, je to porovnání konvertibil vs. ultrabook, ale mají téměř stejné rozměry. Dell má větší displej (jen díky menšímu rámečku) a je tenčí a lehčí, než Lenovo, které je tedy ale zase konvertibilní.

    Specifikace základních verzí, Lenovo vs. Dell:
    -800 vs. 1000 dolarů
    -stejná výdrž baterie
    -stejná RAM i velikost SSD
    -Snapdragon 835 vs. Core i5-8250U - naprosto neporovnatelný výkon
    -Win10 S vs. plné Win10 (ok, je tam aktuálně ten upgrade na Pro)
    -1x USB-C (katastrofa) vs. 3x USB-C (z toho 2x Thunderbolt 3) + 1x USB-A - to je úplně jiná liga
    -Lenovo je chlazené pasivně, tedy ta tichost je asi jediná výhoda

    Takže tu máme 2 zařízení s teoretickou výdrží 20h, Dell má neporovnatelně výkonnější procesor a bezproblémovost ve všech programech oproti ARMovému řešení. A v neposlední řadě dražší konfigurace u Dellu mají ještě lepší procesor (i7-8550U), kdežto v druhém případě pořád stejný Snapdragon.
    A za ten příplatek u Dellu člověk dostane ještě o 2 třídy lepší konektivitu a celkově (to už je ale opravdu jen "IMHO") je Dell XPS 13 vyšší kategorie zařízení i po stránce celkového zpracování, apod.

    Tedy - zajímalo by mě, čím chtějí ta ARM řešení prorazit na trh. Protože v tomto případě těžko hledám ony výhody. Snad pasivní chlazení, ale to je v klidu možné s "Y" 6W intely, které jsou sice méně výkonné jak tyto "U" verze, ale pořád lepší než Snapdragon.
    Velkou výdrž je dnes evidentně možné mít i u běžného řešení (pokud o to bude zájem) a stavět smartphonový Snapdragon 835, při vší úctě k němu, proti poměrně přelomovým "U" čtyřjádrům 8250U a 8550U, je docela k smíchu.
    A o tom, jak na ARMu (ne)pojedou všechny možné desktopové programy, je možné minimálně spekulovat, realita bude známa brzy.