Nezdá se mi, že by se jednalo o manipulaci. Měl v zásobě milion bezcenných litecoinů, věděl, že když je burza začne vykupovat, jejich cena poroste a bude je moct prodat, takže na tom vydělal. Ale ten růst ceny nezpůsobil on sám, to už "si způsobili" spekulanti, kteří investují do každé kryptoměny bez ohledu na to, že její hodnota není podložena ničím jiným než tou spekulativní poptávkou.
Uff, tak tohle je článek hodně mimo..
Např.: "Litecoinu se bude dál věnovat, ale už prý nechce, aby jeho finanční stav závisel na kurzu měny" - může mi to autor ozdrojovat? Naopak Charlie jasně prohlásil, že prodal vše proto, aby ho nikdo nemohl obvinit ze střetu zájmů.
Další věc je, že nikomu nemusel říkat, že prodal svoje LTC a nikdo by se to nedozvěděl. On to sám dobrovolně veřejně sdělil a pár haterů ho za to pranýřuje. Dále neprodal vše na vrcholu, ale prodával postupně od $96, viz jeho twitter.
Bitfinexed je zapkšlý hejter a jeho lži byly už mnohokrát vyvráceny, prodal všechny své BTC po $1200 a od té doby hejtuje krypto. Je na něj podáno již několik žalob, mimo jiné právě burzou Bitfinex.
Autor by si měl pečlivěji vybírat zdroje. Zbytečný článek.
přesně tak ... lidem chybí malinko představivosti a logiky ... kryptoměny mají hodnotu stovky miliard dolarů, ta hodnota je ale čistě relativní, reálná hodnota zdaleka nevyváží ani tu energii, která se utratí na jejich těžbu a další režii. V podstatě je to jen hra, při které se ale napakuje pár lidí na úkor milionů okradených. Kupuješ bitcoin za 250 tisíc? Kupuješ několikapixelový obrázek, nic víc ...
Stát neručí žádné 4 mega. Stát ručí za vklad do 100.000 eur u jedné bankovní instituce.
Pokud na to však někdo spoléhá, dělá velkou chybu, doporučuju přečíst:
http://investportal.cz/realita-pojisteni-vkladu-v-bankach
je to neporovnatelne. Mas pravdu, ze keby chcel kazdy vybrat z banke peniaze, tak ta banka skolabuje.
No ale urobou famou run. Neurobis. Banka dnes moze skolabovat/zbankrotovat len vlastnou vynou(bavime sa o vyspelejsich krajinach).
Vsetky posledne bankroty boli o tom. Aj ta najvecsia, ktora sposobila celosvetovu krizu.
Famou dnes vela vetra nenarobis.
Gogo, svět kryptoměn je velmi pestrý. Každá kryptoměna (z těch lepších) se snaží přijít s nějakou inovací. Kryptoměny řeší například chytré kontrakty (v případě Etherea, EOS), rychlé platby (v tom exceluje měna EOS), distribuci software (ETH, EOS a myslím dnes i BTC), messenger (XDN a jiné), herní platformy (FUN), kombinace s burzovními systémy (myslím Golem nebo Gnosis), prostřednictvím decentralizovaných technologií na bázi blockchainu. Platební brány jsou jednoduché, až triviální. Tyto měny neznají geografické hranice. Je jedno, kde na Světě zrovna jste a můžete platit. Stačí peněženka i jen vytištěná na papíře (jako QR kód). Globální transakce jsou dnes již zvládnuté velmi dobře (EOS, ETH) a tedy fungují velice rychle, neznají víkendy, nikdo se v tom nemůže šťourat atd. Celkově je vše kolem transakcí u dobrých kryptoměn neporovnatelně rychlejší, než v případě konvenčního bankovnictví a konvenčního sdílení informací, souborů, software atd. A to v globálním měřítku. I ty bankomaty mohou být neporovnatelně jednodušší a přitom nabízet desítky platebních metod. Bavíme se tedy o skutečném potenciálu kryptoměn jako takových. Ne jen o potenciálu spekulativním. A o to jde. Ne vydělat miliony na nesmyslech, ale stát se dobrým věřitelem. Nejde o to postavit obrovskou elektrárnu vedle coinminerskýho doupěte. V tom bohužel BTC těžce naráží na lidskou nenasytnost. Obávám se, že Satoshi si i tohle uvědomoval. Proto BTC čekají buď velmi výrazné změny nebo zánik pro neefektivitu. Některé kryptoměny jsou opravdu zajímavé. Ne kvůli možnosti zbohatnutí. Spíše pro podporu dobrých věcí. Navíc pro toho, kdo ví alespoň rámcově, jak technicky kryptoměny fungují, je těžké si představit, že by nějaká měna, jež dosáhla růstu v miliardách dolarů, mohla jentak zmizet. Takhle to prostě nefunguje. Kryptoměny těchto velikostí mají masivní technologickou podporu po celém světě. Aby některá z nich zmizela, musela by být zakázána tato měna globálně v rámci všech států celé zeměkoule, Měsíce a Marsu (možná) a tento zákaz by musel být dodržen. A tedy že se miliony počítačů, udržující transakční historie měny, najednou vypnou. Pokud však zůstane alespoň někde někdo, kdo bude stále udržovat daný blockchain, máte stále své peníze. Jde jen o globální rozšíření. Stojíme na počátku. Proto se celá věc jeví spíše jako spekulativní. Důvodem je neuvědomnělost a nízká informovanost společnosti na toto téma. Přemýšlejte o tom, prosím.
gogo: Myslel jsem, že máš trošku inteligence, ale ty jsi naprosto mimo. Je úsměvné jak tady srovnáváte banky a digitální měny ve prospěch bank, přitom váš ptačí mozeček není schopen rozlišit základy. Už jen taková pitomost jako, že když je banka krytá národní bankou nemůžete přijít o své úspory. Pokud je banka krytá ručí do nějakých ~200.000USD ~4.000.000,-Kč, pokud máš víc ostrouháš. Ale musíš říct i to B, když zkrachuje národní banka tak nemáš nic. A vykládej jak nemůže zbankrotovat národní banka řekům v řecku, kterým banky vyplatili 10Kč a čau.
Co tam máte dál? Coinmineři podle Vás jsou svině co ostatní okrádají a nesmí si vydělávat, ale bankéři, který vám půjčujou peníze, které neexistují a pak si z úroků, na které neexistují peníze žijou jako prasata v žitě a odrbávají vás na těch půjčkách a hypotékách na hranici lichvy je podle vás v pořádku. Jste jen vymyté a vymazané ovce co blábolíte nesmysly pochycené kdesi od soudružky učitelky podle učební osnovy z českoruských učebnic.
kolikrát jsem se divil, co proti tobě kdo má, už mám jasno ... nech si ty svoje demagogické bláboly, jen idiot si nacpe celý majetek do jedné banky, ať je jakákoliv. Ty nemůžeš nacpat nikde nic, jen orázek bitcoinu, který, ať se ti to líbí, nebo ne, jde do prdele společně s ostatními krypty ... máš je jen virtuálně, máš virtuální hovno. Pokud vymyslíš jednu z těch měn a někdo se chytne, vyděláš, jinak leda tak to hovno ...
Jak jsem psal nahoře. Kryptoměny mají i jiný, než jen spekulativní potenciál a myslím, že i fungují jinak, než si většina lidí představuje. Bankám se to samozřejmě nelíbí, ale to se nedá nic dělat. Uvidíme, s čím ještě přijde ten Ripple, když už je řeč o bankách. Ne, že bych byl zrovna fanouškem tohoto coinu, ale třeba se to vyvine i zajímavě.