Ruiz to bola katastrofa pre AMD. Jerry Sanders to bola Legenda, ten dokázal s Intelom držať krok a len čas ukáže, či sa mu Rory Read dokáže vyrovnať. Read si uvedomuje okolitý vývoj oveľa viac ako tý dvaja predchodcovia pred ním, a už isto kutí niečo dobré na ARM architektúre...však načo pchať do mobilov "žravejšiu" x86 architektúru, keď tam dobre funguje kombinácia ARM + Android a hlavne má dominanciu. nVidia si to uvedomila o dosť skôr (Huang je vizionár, sa musí uznať), takže bude ťažké ju dohnať. A pokus Intelu s ATOMom sa dostať do mobilov sa mi zdá ako zúfalí pokus...skôr je to odmietanie pravdy..priznať, že jeho x86 nieje liek na všetko.
Tak nevím jestli někteří zaregistrovali, že potom co AMD koupilo ATI a Intel cpal težký prachy do Larrabee, což měla být původně grafická karta, toho nVidii moc nezbývalo. Obě platformy se začaly uzavírat. Intel neposkytl lincenci pro čipsetovou divizi Nvidie a již tak malý podíl AMD na trhu by dva producenty čipsetů neuživil (sebe a nVidii). Nvidia čipsety zrušila a Huang si dal dohromady, že budoucí APU jim bude více a více uzavírat cestu do nových počítačů. Zjistil, že potřebuje ke grafikám i procesor. Závěr byl jasný. Licencovat si ARM.
Nejde o to ze by bol vizionar, skor len tak posobi v porovnani s tymi idiotmi co riadili AMD a ich chybnymi rozhodnutiami. Predsa len Nvidia je Huangova firma a ma k nej iny vztah ako nejaky kocovny radoby manager ktory nema s firmou ziadne puto a len sa s prepacenim premrdava z jednej firmy do druhej.
Inak co sa tyka cloudu si myslim ze je to nafuknuta bublina, ale cas ukaze.
Nikdo to netvrdí a ani toho zatím není nVidia technologicky schopna. NVidia má velké štěstí, že Intel se svojím Larrabee v původním smyslu selhal a AMD má omezené zdroje a produkty (APU) oddaluje. Tegra je zatím hlavně o zkušenosti s ARM jádrem a dobudoucna i potencionální pilíř příjmů (teď tomu, tak rozhodně není). Project Denver bude teprve jedním z dalších krůčků. Až si nV bude schopna ARM jádra opravdu upravovat k obrazu svému a bude schopna dodat celou "výkonnou" platformu, tak se stane méně zavislá na výkonných x86-64 procesorech.
Už teď je pro spoustu běžných uživatelů výkonu nadbytek. Intel se proto zaměřuje na zvyšováné efektivity (viz near threshold voltage). Takže zatímco Intel a AMD půjdou se svými APU od shora dolů, tak nV půjde zespoda nahoru a někde mezi se sejdou.
Pořád sice bude specifická oblast desktopu a HPC, kde bude vládnout hlavně x86-64. (Projet Denver je/bude zvláštní případ pro HPC a uvidíme co z toho bude). Ale podíl desktopu stálé klasá a bohužel klesat bude.
ale kdyby smartphony a tablety nerozbily "alianci Wintel" ... jenže oni ji už hodně nalomily a už i MS musel vydat W8 RT. Je to klid před bouří a x86-64 trh už nikdy nebude, takový jako doposud.
Jenže právě to, s kým se kamarádíte, s kým komunikujete, které stránky lajkujete a na které stránky s facebook loginem chodíte, to jsou ta zajímavá data o vás, která facebook zpracovává a prodává.
Až dojde vývoj tak daleko, že bude možné používat streaming her s použitelnou odezvou při vysoké kvalitě, tak nebude potřeba mít doma hučící krabici, která zastarává a musí se vždycky po pár letech měnit. A na rozdíl třeba od hudebního průmyslu, který se novým obchodním modelům spíš brání, tak tohle bude výhodné právě pro vydavatele her (a proto to budou prosazovat). Už teď si SimCity nebo Diablo III nezahrajete bez připojení na server EA/Blizzardu, v budoucnu už ani to renderování grafiky nepoběží u vás. Z tohoto pohledu je to celkem přirozený vývoj, nemyslíte?