Problém ovšem byl, že čtenáři chtěli hlavně Kindly. Podle několika různých odhadů se jedná o nejpoužívanější čtečku v Česku, přestože zde Amazon nemá pobočku, Kindle není v češtině a ani pro něj téměř nekoupíte žádné knihy (v Kindle Storu).
Prodejci se tomu časem přizpůsobili. Například Palmknihy.cz i eReading.cz už Kindly podporují, knihy ve formátu Mobi ale podepisují sociální ochranou, to aby při případném nelegálním šíření bylo možné dohledat původního piráta.
Platforma Wooky ale dosud zůstávala u vlastních softwarových řešení. Až 1. listopadu prolomila bariéru a začal sociální DRM nabízet také. Knihy nejsou podepisovány jménem a adresou, ale několika tajnými viditelnými i neviditelnými vodoznaky. Asi 14 dní testovala posílání na Kindle skrz obchod Rájknih.cz, nyní už je dostupná pro všechny prodejce zapojené do Wooky, tedy i Neoluxor.cz, eBux.cz a Arara.cz.
„Čtečky Kindle jsou na českém trhu velmi rozšířené. Mnoho příznivců elektronických knih vlastní právě tato zařízení. Chtěli jsme distribuovat naše e-knihy i do těchto čteček, ale tak, aby to bylo pro zákazníky i nadále pohodlné. Nechceme, aby si e-knihy z Wooky museli zákazníci stahovat tak, že čtečku připojí kabelem k počítači a soubor e-knihy přesunou. Do čteček Kindle je možné zasílat e-knihy přímo z uživatelského účtu na platformě Wooky bez toho, aby čtenář musel Kindle připojit kabelem k jinému zařízení. E-knihu si čtenář jednoduše pošle ze své Wooky knihovny do Kindle čtečky pomocí služby Personal Documents,“ uvedl Lukáš Novák, ředitel společnosti Wooky.
Z katalogu 5000 knih podporujících formát Wooky je možné 3500 titulů (neodešlete komiksy, časopisy a jiné spíš grafické tituly) stahovat na čtečky Amazonu. Stačí v nastavení účtu připojit Kindle a nechat si zasílat zakoupené tituly e-mailem přímo do zařízení.