Gizmo měří něco málo přes 10 × 10 cm a pod osazenými pasivy se skrývá čipová sada A55E a APU G-T40E. Jde o čip založený na platformě Brazos, ale určený pro průmyslové nasazení. Jeho konfigurace odpovídá typu C-50 (dvě jádra Bobcat s taktem 1 GHz a frekvencí 280 MHz na integrovaném Radeonu HD 6250). na rozdíl od původního čipu pro netbooky má však G-T40E nižší spotřebu, TDP je jen 6,4W. Celá deska by se proto měla příkonem vejít do 10 W, což není příliš vzdáleno konkurenci od ARM (rozdíl v jednotkách wattů). Paměť DDR3 je integrovaná v kapacitě 1 GB, úložiště nikoliv. Na desce je však přítomen konektor SATA (a také vývod pro napájení), takže lze vedle USB použít i standardní disk.
Paměť DDR3 je integrovaná v kapacitě 1 GB, úložiště nikoliv. Na desce je však přítomen konektor SATA (a také vývod pro napájení), takže lze vedle USB použít i standardní disk.
Co se možností rozšíření týče, je Gizmo dále vybaveno dvojicí portů USB 2.0 (a vývodem na další dva), Ethernetem a třemi audio jacky. Poměrně nešťastné je, že video výstup byl osazen jen analogový. Další rozhraní jsou vyvedena prostřednictvím dvou konektorů. Rychlejší z nich v sobě obsahuje USB 2.0, dvě linky PCI Express, rozhraní SATA a LVDS pro připojení digitálního panelu. Druhé, takzvané pomalé, obsahuje také USB 2.0 a dále GPIO, SPI, PWM a vývody převodníků A/D a D/A. K pomalému rozhraní se dodává přídavná deska Explorer, pomocí níž se tato výbava dá rovnou využít (navíc poskytuje malé LCD a numerickou klávesnici).
Mini deska Gizmo s APU AMD G-T40E
Hlavním cílem výrobku tedy není spotřebitelský trh, ale spíše řady vývojářů a kutilů, a potažmo také trh embedded. Jako BIOS je například použitý coreboot (tedy otevřený software). Gizmo má tedy zřejmě podobnou úlohu, jako desky BeagleBoard a PandaBoard s čipy OMAP od Texas Instruments.
Gizmo se prodává za 199 USD. To je sice relativně vysoká cena, částečně je ale omluvitelná. Jedná se o značně výkonnější hardware než například Raspberry Pi, navíc plně kompatibilní s Windows (jde vlastně o standardní PC). Součástí dodávky je také značně bohatší výbava – vývojový software, kabeláž, zdroj a další příslušenství, včetně zařízení SmartProbe pro ladění hardwaru přes port JTAG a přídavné desky Explorer pro kutily, kteří by chtěli s pomocí Gizma vybudovat nějaké vlastní zařízení.
Zdroje: AMD, GizmoSphere, techPowerUp