Kangaroo je podobně jako další mini PC plochá krabička s tabletovými vnitřnostmi, uvnitř je 14nm Atom x5-Z8500 generace Cherry Trail, se čtyřmi jádry na taktu 1,44 GHz v základu a až 2,24 GHz s turbem, 2 GB paměti LPDDR3 a 32GB SSD typu eMMC. Základní šasi přístroje má 12,4 × 8,1 cm s tloušťkou 12,9 mm a počítá se s tím, že si ho můžete nosit sebou, neboť uvnitř je akumulátor na až čtyři hodiny provozu (podle výrobce).
Na této základní krabičce je čtečka karet MicroSD, micro USB a čtečka otisků prstů, kterou se lze přihlásit do operačního systému (tím jsou Windows 10, a to v 64bitové edici – podobně jako u Rikomagicu MK36S, dalšího přístroje s Cherry Trailem, který jsme zde měli nedávno). Zabudován je také bezdrátový adaptér Blutooth a Wi-Fi. Podporuje aktuální nejrychlejší verzi standardu 802.11ac a zároveň by měl být dvoupásmový.
Tento k přenášení určený blok má na boku ještě dokovací konektor (proprietární), kterým se připojí menší nástavec, na němž jsou další porty – HDMI pro monitor, a dvě USB plné velikosti, jedno z nich typu 3.0. Na doku je i konektor pro silnější 36W nabíječku, ale ze sítě se dá napájet i základní modul přes micro USB. Jeden dok je přímo v balení, koupit se ale dají i zvlášť, pokud uživatel chtěl například migrovat mezi dvěma pracovišti a nebrat nástavec sebou. Doky by údajně časem mohly být k dispozici i další s lepší výbavou, to ale asi bude záviset na tom, zda o Kangaroo bude zájem.
Obrazovka se dá používat i na cestě, i když poněkud komplikovaně. K portu USB si totiž přes kabel můžete připojit tablet značky Apple a použít aplikaci OSLinx Windows Monitor pro iOS, která z tabletu udělá obrazovku pro Kangaroo. Zároveň by mělo fungovat i dotykové ovládání Windows jeho obrazovkou. Problém ale je, že pro tuto úlohu se patrně nedá použít Micro USB, které je jen pro napájení. Takže stejně potřebujte kvůli portu USB mít připojen dok.
K zařízení lze jako displej použít tablet
Kangaroo má tedy celou řadu specialit, až se asi dá říct, že je těch „blbůstek“ zbytečně moc. Minimálně dok v současné podobě nedává moc smyslu, jelikož ty tři porty už mohly být i na základním zařízení. Možná ale vznikne i nějaký pokročilejší nástavec s lepší výbavou, který existenci dokovacícho konektoru obhájí. Cena kompletu ovšem není nejhorší, oficiálně Kangaroo s Windows 10 64 stojí 99 USD (u nás s DPH něco pod 3000 CZK), tedy stejně, za kolik se prodává řada konvenčních minipočítačů s podobnými parametry. Ty ale obvykle mají 22nm SoC a žádné legrácky navíc. Doky navíc by se samostatně měly dát dokoupit za 39 USD, což už ovšem „pálka“ je.
Zařízení by už teď jinak mělo být fyzicky dostupné, v Americe se prodává v NewEggu a údajně by mělo být k mání i přes obchody Microsoftu. Výrobce má jinak kromě dalších doků ambice i na další pokračovatele tohoto konceptu, včetně výkonnějších modelů. Zda ale nápad bude až tak úspěšný, to těžko říct.