"a udrží mobil při životě více než týden" tak to zároveň vyřešili samovybíjení. To je průlom jako prase, ovšem ještě nabít za několik sekund řekněme 11Wh (3000 mAh) "baterku" noo dejme tomu, že několik sekund je 20. Tedy při 5 V pěkných 400 A, při 20 V je to už jen 100 A, to je už upa v poho.
"Lithiové články jsou po tisícovce skoro mrtvé." (cyklu)
to je pravda i nepravda, zalezi na kvalite chemie danych clanku, ano pro mobily a tablety se vetsinou pouziva jen nejvetsi smejd co jde vyrobit, ale nekteri vyrobci obcas pouzivaj i kvalitnejsi kousky, muj smartphone mam na puvodni baterce jiz prez 4 roky a stale na zadnem dne opravdu neni, a to mobil vyuzivam nejen pro bezne smatrphonacke vyuziti, ale i coby vyvojar vpodstate jako testovaci zarizeni, pri testovani je na kabelu vpodstate porad "nonstop" a i presto kdys nepracuju tak vpohode da 2-3 dny bez nabijeni v normalnim uzivatelskem rezimu
Upřímně o tom silně pochybuju, úplně obecně - nabíjí se proudem, který se reguluje podle napětí nabíjeného článku. A jelikož super kondíky mají <3V tak si myslím, že při 100 V na nabíječce, by to bylo dost problematické, ale tak i kdyby, nebo by se to regulovalo na malé napětí až v zařízení, tak 100 V na výstupu z nabíječky není zrovna super bezpečné, maximum je nějakých 48 V které používá PoE? Samozřejmě je tu něco jako quick charge, kde se napětím a proudem hejbe podle toho v jakym stádiu nabíjení jsi, jenže li-ion se nabíjí dlouhé desítky minut. Na něčem co se nabíjí během vteřin, by taková regulace musela být vcelku rychlá a hlavně pořád jsou to příšerné proudy, vyžadující pořádně tlustou měď a pořádně silnou nabíječku, jen ta moje imaginární 11Wh nabitá během 20 sekund, by potřebovala nabíječku s příkonem >2kW. Tj asi jako rychlovarná konvice, jenže ta je na 230 V a netečou tam stovky ampér.