Počítám že zvukovka je od Apple... případně M-Audio nebo TC Helicon (GoXLR pokud zapnu PC). K tomu je zvukovka v docku od I-TEC, kdo ví co to je zač, tam je i síťovka. Co to je za čipy netuším, jako grafika tam ale je DisplayLink
Jaká je LAN a zvukovka v PC nemám potuchu, prostě je tam zvukovka kterou stejně nepoužívám a LANka, která je na každé desce, jaké čipy je pohání mě je u zadele
Tohle bych chtěl vysvětlit, k čemu jako potřebuju v počítači zvukovou kartu, když mi zvuk do recieveru Marantz jde přes HDMI z grafiky nVidia ?
Dřív bylo běžné, že základky zvukovy neměli a kupovali se externí karty. Podle mě to bylo lepší, protože se výrobci alespoň snažili něco vyrobit kvalitního a byla soutěživost. Dneska je jedna zvukovka SoundBlaster a ta stejné nemá výstup HDMI. Tak jako OMG, vraťme se zpátky na stromy. Je spousta počítačů, které má osazeny zvukovky zcela zybtečně a nepoužívá je (pracovní stroje).
Čipy od Realteku jsou obecně brak. Z mého ntb jsem musel vyhodit právě Realtek wifi/bluetooth kartu. Wifina pomalá a jen 2,4GHz a BT naprostá katastrofa nepřipojitelné. Ještě štěstí že Lenovo do mého typu ntb tehdy osazovali i wifi od Broadcomu 5GHz. Naprostá spokojenost. Jinak zvukovka Realtek, na běžné poslouchání dostačuje. Poslech na kvalitní aparatuře dost slabé ploché zašumněné.
Nejsem si jistý jestli při poslechu přes BT je využívaná i samotná zvuková karta ntb. Mám dojem že není potřeba tudíž se nepoužije.
O čem je řeč? Procesory vyrábí spousta firem, v domácím počítači si dnes můžeme zvolit Intel, AMD, Apple, Qualcomm, Broadcom...
Ale často ani počítač nepotřebujeme, takže máme na výběr také z Mediateku, Samsungu...
Jen AMD a částečně Intel potřebuje ten Realtek pro zvukovku a síťovku, zbytek firem vyrábí SoC takže není potřeba nic navíc.
Anketa se fakt nepovedla. Tak já například notebook nevlastním, na stole, pod stolem mám aktuálně tři počítače, primární, sekundární (záložní) a pak třetí (Ubuntu 20.04 LTS), jako server pro zálohy, sambu, popřípadě. Takže Intel, a pak dvakrát Realtek. A pak ani nejsem schopen z hlavy říci, kolik dalších počítačů mám odložených, rozložených, no když se omezím na vlastnictví PC zdrojů, tak minimálně další dva.
Spis je zajimava ta nahla potreba pocitacu, leta letouci nam tvrdili, ze zajem o PC klesa, pocitace uz nikoho nezajimaji a najednou je zajem takovy, ze vyrobci nestihaji vyrabet.
Pri nasycenosti americkeho a evropskeho trhu me teda zajima, kam jdou vsechny ty pocitace? Jaka zeme si tak radikalne polepsila, ze jeji obyvatele potrebuji vsichni nove kompy? :-)
Osobne bych pocitac bez integrovane zvukovky asi nechtel, ikdyz teda je pravda, ze ji moc nevyuzivam: jedny sluchatka jsou pres bluetooth a druhe maji pripojeni pres vlastni zvukovku na USB.
Jenom v ČR je zhruba 1,5 milionu žáků a studentů (bez vysokoškoláků) a ti všichni náhle potřebují počítač k výuce. I kdyby jen 10-20% jich předtím pc nemělo pořád jde o velký nárust. A teď si představ kolik je to celosvětově.
Když přičteme firemní nákupy pro homeoffice, domácí nákupy pro komunikaci třeba se staršími příbuznými atd. atd.
Tady je problém, že jde o velký skokový nárust během jednoho roku a spuštění nových továren přeci jen něco trvá.
Tak to je argument jak noha. Já znám naopak dost lidí, kdo si nový počítač pořídili, protože nebylo zbytí. Ono, když má člověk víc dětí a ty děti mají různé koníčky a počítače to nejsou, tak dosud měly společný jeden počítač, s kterým si vystačily. Jenže teď, když každé potřebuje pořád vysílat, a když nevysílá, tak dělá úkoly zase na počítači, potřebuje každý svůj.
A občas to ještě komplikují rodiče, kteří dříve na počítači dělali v práci a doma o něj ani nezavadili. A najednou u něj doma musí sedět celý den a pracovat vzdáleně.