Nejdelší výdrže při prohlížení nedosahuje dotykový Internet Explorer

30. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Redakce

V polovině minulého roku se Microsoft vytasil se studií, podle které byl Internet Explorer nejekologičtější prohlížeč pro Windows. Ačkoli se můžeme podivovat nad tím, co za studie je kdo ochoten zaplatit, Internet Explorer je na míru ušitý Windows a používá nejnovější technologie. Chlubí se nejen špičkovou hardwarovou akcelerací. Výsledky potvrzuje také Ciprian Adrian Rusen ze 7tutorials.com. Ten vzal dva laptopy s různým hardwarem a 8" tablet Toshiba Encore. Zařízení shodně poháněla nejnovější Windows 8.1.

Operační systém vybavil čtveřicí prohlížečů: Internet Explorer 11, Firefox 26, Chrome 32 a Opera 18. Následně v nastavení Windows vypnul automatické přecházení do režimu spánku a vypínání obrazovky. Pak Rusen spustil zátěžový test Peacekeeper. Podrobnosti o testování si můžete přečíst v obsáhlém článku. My teď skočíme v čase kupředu k výsledkům. Ty tolik nepřekvapí. Podobně jako ve studii z léta, k nejhorším patřil Chrome. Teď ho ovšem v negativním slova smyslu překonala Opera.

 

Nejlepších výsledků při běhu na akumulátor dosáhl naopak prohlížeč od Microsoftu. Mysleli jste, že dotyková edice, optimalizovaná pro méně výkonná a dotyková zařízení, povede nad tou klasickou? Na uvedeném tabletu ano, rozdíl byl dokonce citelný. Firefoxu stál za další propastí. Zbytek startovního pole už opak ale nabídl podobné časy prohlížení, než se zařízení vybilo. Kupodivu výkonné stroje Surface Pro 2 ani HP Pavilion dv7 dotykovému IE tolik nesvědčily.

Desktopový Internet Explorer v obou případech zvítězil. Což by se asi stát nemělo, protože Metro mělo nabídnout aplikace natolik optimalizované a stabilní, že nebudeme chtít desktop používat. A mezitím je desktopový prohlížeč k hardwaru nejšetrnější. Na Pavilionu navíc dotykový IE prohrál. Kde se stala chyba? Na Surface Pro 2 se na druhém místě umístil Firefox, který vydržel méně než desktopový IE. Zbytek prohlížečů na tom byl výrazně hůře.

Na druhou stranu se bavíme o studii postavené na syntetickém testu. V reálném světě mohou výsleky vypadat jinak. Provést takové měření je v podstatně nemožné.

Výsledky testu

Výsledky testu

bitcoin_skoleni

Výsledky testu

Zdroj: 7tutorials.com via Neowin