Jenže i ty slabší 8c modely mají být 35W-45W a to je prostě moc na “tiché a chladné” zařízení. 6800H mi jede tiše s terminálem a browsery: výdrž kolem 6h. Jakmile pustím kompilaci, je to ventilátorový fičák, nebo třeba Gmeet mi 75% baterku vyžere na 20% cca za hodinu čtvrt. Bohužel, v tomto opět musím zmínit M1, která si bez zadýchání s AMD (a samozřejmě Intelem) doslova vytře řiť.
A mezi ty APPky patří terminál, web, e-mail, úprava obrázků, fotek a videa, kompilace (např. C), python, přehrávání hudby a videa včetně streamovaných, “Word a Excel”, a teď už i virtualizace,.. Wow, panečku všechno s čím si běžný programátor/sysadmin/kancelářská krysa vystačí. Jako bonus bezkonkurenční propojení s telefonem, tabletem a hodinkama. O tom si nějaký Wintel může nechat zdát.
Chtěl jsi co nejvyšší efektivitu a koupil jsi notebook s procesorem 6800H který přestože oficiálně je "45W" tak mu většina notebooků s ním povoluje brát okolo 60W a některé dokonce 100W (úplně nesmyslně protože narust výkonu nad 50W je už minimální)
Měl jsi brát něco s 6800U, tam se to drží mnohem víc při zemi.
Úředníkovi ve státní správě by výkonem stačil (už 6 lest starý) N3350 (2C/2T Atom) protože většina věcí stejně běží někde na serveru a PC používá poze pro vstup/výstup.
Na konzumaci obsahu to taky stačí.
Výhoda M1 je v použití akcelerátorů pro oblasti, které Apple vytipoval jako "nejpoužívanější".
Pokud se chcete vydat mimo nastavené koleje, už ten výkon není tak "perefektní". Ovšem vzhledem k výše uvedenému, to zas tak nevadí.