Právě proto nedávno všechny překvapilo, když Microsoft přispěl do kernelu (jádra) Linuxu asi 20 000 řádky kódu vydanými pod opensource licencí GPL. Zmíněným kódem jsou ovladače pro virtualizační nástroj Hyper-V, které zrychlí běh Linuxu pod operačním systémem Windows.
Mezi členy opensource komunity se okamžitě vyrojily názory, že Microsoft tak učinil jen ze sobeckých důvodů, aby více vydělal na Hyper-V technologii, a podobné myšlenky lidí, snažících se za každou cenu dokázat „jak je ten Microsoft zlý“.
K záležitosti se však nyní vyjádřil Linus Torvalds, autor kernelu systému GNU/Linux a de facto „guru“ opensource komunity. Ačkoliv se na ovladače Microsoftu zatím nedíval, nestará se o to, od koho kód pochází, když je jeho existence smysluplná a prostá licenčních problémů.
„Můžu občas udělat pár vtipů o Microsoftu, ale zároveň si myslím, že nesnášenlivost Microsoftu je choroba. Věřím v otevřený vývoj, který nezahrnuje pouze otevřené zdrojové kódy, ale také neodmítání ostatních lidí či společností“.
Právě díky těmto extrémistům nechce být spojován s lidmi, pro které je svobodný software pouze o nesnášenlivosti a zatracování čehokoliv od neoblíbené organizace.
Zdroj: Ars Technica