Konkrétní částku, kterou bude Hynix muset zaplatit, zatím ještě soud nevyčíslil, předeslal však, že bude vypočítána na základě „rozumných a nediskriminujících podmínek“. Laicky řečeno to znamená, že Rambus od Hynixu nedostane 397 milionů amerických dolarů, které mu přiřkl soud v roce 2009. Ne snad kvůli takové malichernosti, jako že jsou sporné patenty neplatné, nýbrž kvůli tomu, že firma skartovala dokumenty, které mohly být relevantní jakožto důkazní materiál.
Což je takový trest-netrest jako z pohádky o princezně Koloběžce. Rambus sice zničil dokumenty, které hypoteticky mohly Hynixu u soudu pomoci (zdali ano, to už se nikdo nedozví), dokumenty ale skartoval po zákonné lhůtě, po kterou je musí povinně archivovat. A ačkoliv Rambus měl vědět, že dokumenty by mohly být důkazním materiálem v probíhající při, soud rozhodl, že Rambus důkazy ničil sice vědomě, ale neúmyslně.
Rambus je s výsledkem soudního sporu spokojen, o „rozumnou a nediskriminující“ částku mu prý šlo od začátku (my ale víme, že kdyby to šlo, sedřel by Rambus z výrobců DRAM kůži) a výsledná škoda, kterou bude muset Hynix zaplatit, jej asi nezruinuje. Vlk se tedy nažral, koza zůstala celá a vítězi dvanáctiletého sporu jsou především právníci.
Zdroj: bit-tech.net, Yahoo Finance