Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Netflix se také stahuje z Ruska. Měl zde jen jeden milion předplatitelů. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 7. 3. 2022 14:27

    gi

    U ČT (a vlastně u velké většiny dalších novinářů v ČR) se do reportáží a článků promítá jejich převládající humanitní vzdělání, které vede k používání vzletných a příliš zobecňujících frází, k přílišnému změkčování reality, aby byla hezčí, a často vlastně i k jejímu překrucování. Krásným příkladem budiž používání dvou různých slov pro stejnou skupinu lidí pocházejících ze severní Afriky nebo Blízkého východu: "uprchlíci" a "ekonomičtí migranti". Na začátku migrační krize se téměř nikdo z novinářů neodvážil použít druhé pojmenování, i když je výstižnější.

    Na druhou stranu, propaganda v ruských médiích je o několik řádů jinde a je navíc tlačena shora státem, nikoliv upřímným přesvědčením jednotlivých novinářů.

    Rozepře Evropy s Ruskem budou do té doby, dokud tam vždy na 20 let (nebo do konce svého života) nezkejsne nějaký diktátor nebo generální tajemník. V Rusku (a vlastně i jinde ve světě) se musí osoby disponující mocí střídat. Ideálně na základě nezmanipulovaných voleb, které vyžadují svobodná média a volný přístup k informací. Takže je nutné v Rusku dosáhnout následujícího:

    Svobodná média -> objektivně informovaní voliči -> nezfalšované volby -> zvolený představitel s mocí, který je v příštím volebním období nahrazen třeba někým z opozice.