Superman mezi telefony
Nejzajímavějším ze všech je Torque. Splňuje standard americké armády 810G, který zaručuje, že telefon ustojí extrémní teploty, vodu i pády na zem. Podle výrobce přežije 95% vlhkost až deset dní v kuse. Ustojí 24hodinovou lázeň ve slané mořské vodě. Nedělají mu problémy teploty od −30 °C do 60 °C po dobu až čtyř hodin, v provozu vydrží od −21 °C do 50 °C až tři hodiny.
Telefon byl dále testován pády z výšky 1,22 metru na plovoucí podlahu, a to ve 26 různých úhlech. Hodinu byl vystaven prudkým vibracím, 24 hodin sluneční radiaci a dvě hodin nízkému tlaku 57,11 kPa odpovídajícímu nadmořské výšce 4572 metrů. Certifikace IP68 označující vodě- a prachuodolnost už jsou jen drobnosti za závěr.
Kyocera Torque má vepředu tři klasická tlačítka a dva hlasité reproduktory, které na vzdálenost dvou metrů dovedou křičet až 100 decibely. Kromě toho ale mohou celým displejem vlnit vibrace, které se po přiložení k uchu převedou na zvuk, který uslyšíte i v hlučném prostředí. Displej lze ovládat i v hrubých rukavicích.
Hardwarové výbava už tak ohromující není. Displej má úhlopříčku 4,5" a rozlišení 720 × 1280 px. Čipsetem je čtyřjádrový Snapdragon 400, který má při sobě 2 GB RAM, 16 GB flash paměti a také čtečku microSD karet.
Síťové výbavě není co vytknout. Nechybí Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC ani LTE. Telefon dostal 8Mpx zadní foťák s LED bleskem a přední 2Mpx snímač. Uvnitř těla o rozměrech 136 × 68 × 13,5 mm a hmotnosti 182 gramů najdeme i nevyměnitelný 3100mAh akumulátor. Nabíjet lze ale také bezdrátově (Qi). Telefon se bude prodávat s Androidem 4.4, cenu ale zatím neznáme. Na jaře zamíří i do Německa a Francie, jiné telefony Kyocery se do Evropy oficiálně nepodívají.
Menší a solární
Kyocera na MWC ukázala také speciální verzi telefonu Torque, na kterém běžel místo Androidu Windows Phone a který v displeji obsahoval průhledný solární panel. Na rozdíl od jiných telefonů, které mají panel na zádech nebo jiných částech mimo displej, Kyocera dokáže využít i přední stranu.
V nabídce má Kyocera kromě různých regionálních verzí (například americký Brigadier, DuraScout, DuraForce atd.) také model Torque XT. Odolnost je stejná, ale telefon má slabší specifikace. Dostal 4" displej s rozlišením 480 × 800 px, dvoujádrovým Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 20 GB flash paměti (bez rozšíření) a 2500 mAh akumulátor. Prodávat se bude jen v USA.
Armádní véčko
Má stejnou odolnost jako Torque, ale je to malý sympatický drobek. DuraXA je hloupé véčko. Obsahuje dva nedotykové displeje: zvenku 1" černobílý s rozlišením 102 × 90 px, vevnitř pak barevný 2,4" s rozlišením 240 × 320 px. Systémem je neznámý Brew MP od Qualcommu s několika základními aplikacemi.
Telefon zcela postrádá Wi-Fi, 3G i LTE, ale má Bluetooth, GPS a 5Mpx foťák s LED a automatickým ostřením. Měří 104,9 × 54,5 × 25,1 mm a váží 160 gramů. Ustojí necitlivé zacházení, dokáže hrát hlasitostí až 100 dB a s 1500mAh akumulátorem vydrží v pohotovosti celý měsíc.
Odolné stylovky
Pogumovaná monstra výrobce prodává jen v USA a Evropě. Doma v Japonsku nabízí obyčejně vypadající dotykové smartphony řady Digno. Jsou vodotěsné, odolají prachu i menším pádům, ale jinak působí tuctově. Zaujaly až telefony Infobar a Urbano, které mají masivní hardwarová tlačítka místo senzorových nebo dotykových na displeji.