Referenční model GT 520 z dílny Nvidie.
Jádro podporuje OpenGL 4.1, DirectX 11, výpočty pomocí CUDA procesorů nebo Nvidia 3D Vision. Délka karty v podání Nvidie je 14,5 cm a její chladič zabírá jeden slot. Na záslepce si našly místo tři výstupy pro monitor, jmenovitě HDMI, VGA a DVI. Spotřeba by neměla přesáhnout 29 W a systémové požadavky na zdroj jsou minimální, takže 300W zdroj je dostačující.
Detail jádra GF119.
Cena karty by se měla pohybovat mezi 50 až 60 dolary. Z následujícího grafu si můžete udělat obrázek o výkonu GT 520.
Takto se s kartou popasovali jednotliví výrobci. Nejprve se podíváme na karty s pasivním chlazením.
Asi nejlépe vypadající kartu ukázala společnost ASL, která své produkty prodává pod značkou Giada, jež sídlí v čínském Shenzhenu. Podle krabice snad prodává také verzi s 2 GB paměti DDR3.
Asus se svou GT520 Silent se také nenechal zahanbit a předvedl docela „pohlednou“ kartu. Bohužel se mu však povedlo nemožné a udělal ji ještě méně výkonnou, jelikož osadil pomalejší paměti s efektivní frekvencí pouhých 1200 MHz.
Neméně zajímavý model má na svědomí Gainward s chladičem podobným oboustrannému hřebenu.
Dále si představíme výrobce, kteří vsadili na malý větráček, jenž asi mnohým uživatelům bude značně pít krev.
Prvním výrobcem je Galaxy a jeho tradiční krabice s pohledem na vesmírné dálky.
Okem nevraživé bestie se na nás podívá Gigabyte.
MSI si pro nás připravila jednu docela pohlednou kartu se světlým pasivem a černým ventilátorem.
Třetí místo získala společnost Inno3D za poněkud nevkusně vypadající kartu, jejíž chladič trochu připomíná konzervu od ryb.
Pomyslné druhé místo v soutěži získal Zotac se svým lacině vypadajícím pasivem a oranžovým ventilátorem, který byl silným adeptem na první místo.
A vítězem ceny za nejméně pohlednou kartu se stává Palit. Ani žluté logo výrobce na ventilátoru nedokázalo napravit to, co pasiv napáchal.
Zdroj: nvidia.com, TZ