Odpovídáte na názor k článku Nvidia povolila GPU Passthrough na grafikách GeForce, Můžete hrát pod Windows ve virtuálu. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Jasně, že Windows na fyzickém disku lze nabootovat přes virtuální stroj. Před lety jsem to zkoušel s Windows 7 pomocí KVM, akorát bylo potřeba nainstalovat nějaký driver pro disk od Redhat, tuším že to bylo tohle.
https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/6/html/virtualization_host_configuration_and_guest_installation_guide/chap-virtualization_host_configuration_and_guest_installation_guide-para_virtualized_drivers
A už hodně dávno jsem si hrál s pomocí VirtualBox, kde jsem mohl Windows XP nainstalované na fyzickém disku spouštět v Opensuse, a naopak. Akorát bylo třeba v obou systémech přepínat hardwarové profily. V linuxu jsem to vyřešil přes Grub (nebo možná tehdy přes Lilo), ve Windows jsem to přepínal ručně (ačkoliv jsem někde viděl skript, který to přepínal pomocí detekce síťové karty, poznal zda jde o nativní spuštění, či virtualizaci, podle toho přepnul hw profil. Windows XP jsem tehdy použil v korporátní verzi, té nevadilo prohazování hardwaru, u běžné OEM to zrušilo aktivaci (to někdo řešil prohazováním příslušného aktivačního souboru).
U Windows 7 to pochopitelně vždy zrušilo aktivaci, netuším jak to obejít, ale tehdy jsem to neřešil, při nativním nabootování Windows 7 se dali znova aktivovat.
Jak by se to chovalo ve Windows 10, to je otázka. Mám je registrované na účet, dokonce mám obě instalace Windows 10 v retail verzi (ačkoliv jsem koupil dva staré štítky od PC s Windows 7, jeden od Dell, druhý od HP), ty by se měly nechat aktivovat neomezeně při prohazování mezi počítači (ačkoliv mám podobnou zkušenost i OEM verzí), takže minimálně retail verze by měla mít možnost aktivace ve virtuálním stroji, a pak zpět ve fyzickém stroji, a tak dále.