Asus zde používá jedny z posledních moderních spínacích tranzistorů v balení NexFET. Tyto mají účinnost až kolem 92–93 % a jsou menší než starší SMD balení jako např. D2PAK. Současně jsou na desce i nové tlumivky schopné pracovat na frekvencích kolem 1 MHz. Asus mezi přednostmi vyzdvihuje i kondenzátory Black Metallic, což je sice zakázková výroba, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou se ovšem jedná jen o standardní hliníkové elektrolytické kondenzátory s pevným dielektrikem a pouze tmavým obalem.
Na desce můžete zapojit až tři grafické karty do režimu CrossFireX či třícestného režimu SLI, konkrétně ve dvou slotech se šestnácti linkami PCIe 3.0 a jednom s osmi linkami. Navíc je zde ještě slot PCIe 2.0 ×4. Kvůli omezenému prostoru výrobce osadil jen čtyři banky pro paměti DDR3-1866, 32 GB pamětí by však pro většinu her mělo stačit. Co je zde navíc je naopak dvojice konektorů SATA 6 Gb/s jako přídavek ke dvojici, kterou společně se čtyřmi SATA 3 Gb/s (jeden vyveden jako eSATA) nabízí přímo severní můstek.
Další vlastnost přímo řady Rampage IV je osazení posledním zvukovým kodekem ADI v podobě zvukového modulu SupremeFX III. Ten nabízí osmikanálový zvuk, standardní jacky a k tomu optický i koaxiální S/PDIF výstup. Čtyři USB 3.0 (dva na I/O panelu) zajišťuje stejně jako Gigabit Ethernet přímo severní můstek. Dále to je dvanáct USB 2.0, z čehož je osm na I/O panelu.
Jeden z konektorů USB lze pomocí tlačítka přepnout na ROG Connect, což je funkcionalita umožňující přetaktování procesoru za běhu z jiné sestavy. Takto lze i monitorovat teploty, napětí a jiné údaje. A mimochodem – deska možná získá vaše sympatie i tím, že na rozdíl od Rampage IV Extreme nebo Sabertooth X79 nepoužívá pro chlazení žádný větráček, ale pouze pasivní prvky.
Zdroj: techPowerUp