je první a zatím jediný model nové značky Nothing, kterou založil Carl Pei. Průhledný design netradičního smartphonu je inspirovaný mapou newyorského metra.
Carl Pei je také spoluzakladatelem značky OnePlus (patří spolu s Oppo či Realme pod holding BBK Electronics). Poslední dva roky však pracoval na vytvoření nové značky Nothing a nyní v nezvykle upřímné prezentaci představil první vlastní telefon Nothing Phone.
Poloprůhledné tělo kryté z obou stran skly Gorilla Glass 5 má OLED displej s úhlopříčkou 6,55", rozlišením 1080 × 2400 px a frekvencí 120 Hz. Displej je ve skutečnosti flexibilní OLED používaný i ve skládacích smartphonech, v případě Nothing Phonu však na pohled rovný. Inženýři totiž použili ohebný displej jen kvůli tomu, aby získali tenký rámeček i ve spodní části. Právě zde totiž bývá kvůli konektoru mezi displejem a základní deskou potřeba více místa, a tedy tlustší rámeček. Ohnutá část displeje je v tomto případě schovaná za tenkým rámečkem.
Telefon pohání Snapdragon 778G+ a baterie s kapacitou 4500 mAh. Carl prý nechtěl použít papírově nejsilnější ani nejnovější procesor, ale spíše nějaký osvědčený a s menšími nároky na spotřebu. Nabíjení zvládá výkonem 33 W, bezdrátově 15 W a reverzní nabíjení výkonem 5 W.
Doporučené ceny:
- 8+128 GB za 11 999 Kč
- 8+256 GB za 12 899 Kč
- 12+256 GB za 13 999 Kč
Carl Pei dále zmiňuje výrazně lehčí tělo ve srovnání s iPhonem díky použití hliníkového rámu místo ocelového. Rozdíl ale není tak velký, hmotnost telefonu činí 193 gramů. Rozměry jsou 159,2 × 75,8 × 8,3 mm. V balení dostanete kabel USB-C, ale už ne adaptér. Ten se prodává samostatně za 899 Kč. Slot pojme dvě nanoSIM. Čtečka otisků je pod displejem a Nothing Phone splňuje odolnost IP53.
Dále zde má být relativně čistý Android, Carl zmiňoval důraz spíš na stabilitu než na velké množství funkcí. Nakonec si ale některé speciality neodpustil. Například widget pro NFT nebo propojení s vozidly Tesla. Pokud tedy máte auto této značky, budete si například moci přímo z prostředí smartphonu zapnout klimatizaci na dálku. Jako vyzvánění také půjde nastavit „melodie“ v podobě morseovky, aby podle ní šlo poznat, kdo volá.
Dvě kamery prý stačí
Nothing Phone má dvě kamery, přestože dnešní vlajkové lodi mívají tři i více. Carl to komentuje tak, že stejně bývá opravdu kvalitní jen ta hlavní. Nothing Phone má dvě a obě mají prý být velmi dobré. Hlavní 50Mpx snímač je Sony IMX766 s optickou stabilizací a ultraširokoúhlá je od Samsungu (model JN1) se šířkou záběru 114°. I ta má 50 Mpx.
Jako zajímavost při natáčení videa bliká na zádech telefonu červená notifikační LED. Z prezentace není jasné, jestli to má sloužit jako upozornění pro natáčené a jestli půjde indikace vypnout. Přední kamerka má potom 16 Mpx.
Nothing Phone bude v prodeji od 16. července v bílém a černém provedení. Nejprve v jednom londýnském kiosku, poté i na webu nothing.tech. Obě varianty mají zčásti průhledné tělo, ale přímo tištěné spoje neuvidíte. V Česku bude Nothing Phone prodávat Alza, Datart, HuraMobil a z operátorů O2. Nothing slibuje 3 roky aktualizací Androidu a 4 roky bezpečnostních aktualizací.
Zdroj: Nothing