Amatérsky si sice můžete koupit jakékoliv pásky LED a nalepit je za televizor. Výsledný efekt ale nebude synchronní s obrazem, úroveň či barvy půjdou pouze manuálně měnit. Novou verzi LED pásků systému Philips Hue lze také nalepit na zadní stranu televizoru, ale navíc je lze propojit s televizorem.
K tomu ale potřebujete ještě dvě ne zrovna levná zařízení: Philips Hue Bridge a Hue Play Sync HDMI box. Pokud tyto dvě krabičky už nemáte, například kvůli jiným zařízením Hue v domácnosti, čeká vás vcelku velká investice srovnatelná s pořízením levnějšho televizoru Philips. A u něj máte originální Ambilight rovnou v ceně.
V těchto případech to ale může být pořád zajímavé třeba pro majitele dražších top modelů jiných značek, kteří by je chtěli vylepšit. Výsledný efekt by měl být podobný jako u Ambilightu.
A proč tohle Philips dělá? Za televizory stojí tchajwanská společnost TP Vision, ale světelné výrobky má pod palcem Signify (dříve pod jménem Philips Lightning), což je jedna z divizí holandského Philipsu. Jde tedy o dvě nezávislé firmy, které spojuje slavná holandská značka.
Tip: Ambilight + Hue: Jak propojit televizor se žárovkami
Philips jistě nezamýšlel zpřístupnit svůj patentovaný Ambilight ostatním výrobcům, ale jeho nový model LED pásku lze takto nainstalovat a provozovat. Nicméně to nebude levné, ani perfektně integrované v šasi.
Je pro vás Ambilight při výběru televizoru důležitý?
Pásek pro televizory velké 55 až 60" lze objednat za 180 eur, nad 75" potom za 230 eur. K tomu Bridge pořídíte za 1500 Kč a Philips Hue HDMI Sync Box stojí 6500 Kč.
zdroj: Signify via Flatpanelshd