LGA 1159 byl omyl, neexistuje
Zprávy o LGA 1159 by hned od počátku podezřelé, protože bylo hodně pravděpodobné, že mohly nějak pocházet ze starého fake slajdu, jenž se objevil v létě. Naopak LGA 1200 už ke konci roku 2019 bylo hodně dobře doložené – dokonce i fotografií. Na CES také údajně výrobci desek většinou vůbec nechápali, o čem je řeč, když se jich Ian Cutress z AnandTechu na toto označení zeptal; mimo záznam mu potvrdili, že nic takového v roadmapě není.
Nicméně je zde zmíněn jeden zajímavý detail – Intel prý nějaké rané ES vzorky šestijádra Comet Lake-S vyrobil v provedení pro mírně upravený socket LGA 1151. minimálně mezi touto verzí Comet Lake a čipy Coffee Lake jsou prý jen malé rozdíly. Je proto možné, že se v Asii teď někdo dostal k tomuto starému vzorku a spojil si ho s letním drbem o LGA 1159, když zjistil, že kontakty úplně neodpovídají současnému socketu LGA 1151. Sériové procesory ale každopádně budou jenom pro LGA 1200.
A v plánu bohužel není ani osmikanálová DDR4 pro Threadripper
Ian Cutress se ptal také na existenci platforem WRX80 a TRX80 pro Threadripper. V tomto případě nešlo o tak divoký drb, protože jména těchto čipsetů se objevila v databázi USB-IF spolu s čipstem TRX40, jenž skutečně přišel na trh, a zde by nemělo jít o žádný podvrh. Bohužel to ale vypadá, že tyto dvě platformy, od jejichž názvu jsme si slibovali, že by mohlo jít o desky používající u Threadipperů 3000 osmikanálový řadič pamětí, také nejsou/nebudou skutečné.
Několik kontaktů u výrobců desek pod podmínkou anonymity opět sdělilo, že takové platformy nejsou ve vývoji ani v jejich roadmapách. Threadripper 3000 tedy bude podle všeho mít jen a pouze čtyřkanálovou platformu TRX40. Výrobci desek by podle AnandTechu měli mít detailní vědomosti o takovémto produktu, pokud by se chystal na trh v nejbližších 6–9 měsících, a v horizontu 9–18 by měli mít informace alespoň rámcové. Pokud tedy WRX80/TRX80 není extrémně tajná věc a i lidé v partnerských firmách svědomitě nedrží konspirační basu až do posledního, což asi není moc pravděpodobné, pak si na ně musíme nechat zajít chuť.
Jak zde informace o WRX80 a TRX80 vznikla, k tomu už AnandTech nějakou hypotézu nenabízí. Je asi teoreticky možné, že možnost osmikanálových desek AMD kdysi zvažovalo, ale bylo to v rané fázi vývojového cyklu a tyto plány se nikdy nedostaly do stádia, kdy by na nich začali výrobci desek pracovat a něco připravovat – tudíž nebylo třeba je zpravovat. Z nějakého důvodu ale AMD pak při certifikaci u USB-IF čipset TRX40 (jehož křemík je společný s X570 a byl by sdílený i pro hypotetické osmikanálové platformy) přihlásilo i pod těmito alternativními jmény. Mohlo jít o přehlédnutí, zapomenutí, ale teoreticky i o kamufláž – firma možná nechtěla hned odhalit svoje plány a tak vypustila i zastírací názvy pro tyto neexistující platformy. Kdo ví, možné se zodpovědní zaměstnanci i občas baví pozorováním toho, co média a fanoušci z takovýchto utrousených stop vydedukují.