V těle o rozměrech jen 2,5 × 8 × 1 cm, jak ukazuje obrázek, se nachází dvoujádrový mikroprocesor ARM Cortex-A9 o frekvenci 1,2 GHz. Sekunduje mu grafické čtyřjádro Mali-400MP a celý jeden gigabajt operační paměti. Dokonce nabízí místo pro storage ve formě slotu microSDHC. Síťovou konektivitu zajišťuje Bluetooth EDR a Wi-Fi standardů 802.11 b/ g/n.
Cotton Candy bude k dispozici ve verzích s předehraným operačním systémem Android či Ubuntu Linux. Server VR-Zone ho prezentuje jako nástroj umožňující z televizoru či běžného monitoru udělat zařízení do cloudu, proč se ale omezovat na statické využití? Cotton Candy díky možnosti připojit Bluetooth/Wi-Fi periferie (jako např. klávesnice a myš) může fungovat jako opravdu ten nejmobilnější počítač, schopný využít jakéhokoli zobrazovacího zařízení s HDMI.
Na opačné straně je i USB konektor, přes který lze připojit jakýkoli jiný smartphone s Androidem, případně samotný Cotton Candy zapojit do jakéhokoli běžného x86 počítače a použít jako bootovatelný disk. Jediná drobná nevýhoda je to, že se počítače máme dočkat až v druhé polovině příštího roku, na druhou stranu předpokládaná cena kolem 200 amerických dolarů je za něco takového jako zadarmo.
Zdroj: VR-Zone