Správci hesel:
Již několik let používám KeePass.
Databázi sdílím mezi zařízeníma pomocí vlastní instance Nextcloudu. Na jako klienta používám KeePassXC, na telefonu Keepass2Android. Do prohlížeče žádnou integraci nepoužívám, moc jim nevěřím. I když mám silné master heslo, tak se mi nechce nechávat databázi s heslama někde v cizím klaudu, radši to mám vše pod kontrolou.
Databáze se mi uzamyká vždy při uzamčení obrazovky případně po 10 minutách od poslední aktivity v KeePassXC.
Kde je je možné zavést 2FA nějakým rozumným způsobem (TOTP, HOTP, sms, přinejhorším email), tak ji používám. Avšak u služeb typu steam, které vyžadují vlastní apliakci mám holt smůlu, radši oželím 2FA, než si do telefonu instalovat další bordel.
Lukas: "Keepass mi prijde jako nejaka excelovska tabukla, do jednoho sloupecku si zapisuju ..."
Ale ty jsi zapomnel na to NEJDULEZITEJSI! Zasifrovana tabulka!!!!!
A o to jde, zadne pluginy nemam, nepotrebuji. Potrebuju nekam napsat heslo, spustim Keepass, zadam hlavni heslo, v menu kliknu na "zkopiruj heslo" pripadne i na "zkopiruj uz. jmeno", nakopiruju to tam, kde to chci pouzit a je hotovo.
NIC VIC NEPOTREBUJU.
Synchronizaci resim pres OneDrive. K tomu vubec nepotrebuju funkci Keepassu, naopak mi vyhovuje, ze s tim ZASIFROVANYM souborem manipuluje uplne nekdo jiny, kdo ani nevi, ze manipuluje se souborem s ulozenymi hesly.
Petre: Keepass funguje na Windows a linuxu. Na Androidu potom pres jinou aplikaci, kterou sice neudelal tan samy autor, ale je plne kompatibilni a funkce je na vsech trech platformach stejna.
To jenom poznamka, urcite se s vama nehadam, ze pouzivate neco jineho, Keepass se mi vsak zda jako nejednodussi, nejprimitivnejsi a zaroven nejrobustnejsi reseni osobniho spravce hesel.
Chtel jsem jeste napsat jinou vec. V minulem roce 2018 jsem si kupoval dvoje bezdratova sluchatka, jedny spunty a druhy ted pred vanoci nahlavni a s potesenim konstatuji, ze oboji se nabiji pres microUSB a tudiz ja stale doma nemam jedinny USB-C konektor. Stale jedu na stalem dobrem microUSB a USB a zadny USB-C nemam ani v telefonu, ani na pocitaci, ani na monitoru, ani na televizi, ani na nabijecce, ani na prislusenstvi typu bezdratovych sluchatek. Takze za me pohoda, USB-C je mi naprosto ukradene.
Keepass spolu s vlastní synchronizací je určitě jedno z nejbezpečnějších řešení, skoro bych řekl pro paranoiky (myšleno v dobrém). Na to já jsem bohužel ale líný a tak jsem na LastPass, což považuji za takový rozumný poměr zabezpečení/komfort. Musím jim věřit jako službě ve smyslu, že kdyby chtěli, tak se k datům dostanou (kdyby si to někde potajmu schovávali atd.). Ale klíč na serveru nemají, takže se k heslům i v případě cracku a úniku dat útočník nedostane, v tom je to podobné jako kdyby unikla databáze Keepass. O něco vyšší komfort a funkce u mě dostaly přednost. Na druhou stranu jsou do Keepass pro vyšší komfort potřeba různé doplňky a pluginy, ve kterých může být riziko též.
Lasspass používám ale jen v PC, protože na mobilu web prakticky nevyužívám, resp. tam občas jen čtu stránky, které nevyžadují autorizaci a synchronizace pošty s Exchange je stejně řešena jinak. Takže na Mobilu Lastpass vůbec nemám nainstalovaný.
+1
At si taha kazdy co chce, nicmene pokud budeme pozadovat, ze sebou budeme tahat jen jednu nabijecku, coz se da oznacit jako rozumne, tak bud muzu jet na starem microUSB nebo musim vsechno vymenit za USB-C a cim vic tech kramu budu mit, tim to bude drazsi.
Takze ja jsem rad, ze se furt vyrabi i zarizeni s microUSB a jen at si jeste nekolikrat zmeni specifikaci a klice na USB-C, me se to netyka. Lide co na USB-C presli, tak budou dost nakrknuty, az to budou muset zase vsechno menit, protoze prvni generace zarizeni nema certifikat. :-D
Tak zrovna nabíječka je věc, která mě trápí nejméně. Stačí jeden typ a na kabel si přicvaknout pidiredukci a lze nabíjet cokoli: https://www.aliexpress.com/item/USB-C-Female-to-Micro-USB-Male-Adapter-USB-Type-c-TO-Micro-USB-Connector-for/32789042940.html
Horší je to s externími HDD, flash a dalšími zařízeními, tam už různé redukce nemusí dobře fungovat.