Tak tak...Kdo tvrdí stále blbosti o FX-8350, nejspíš ho neměl v ruce. Ten CPU pracuje jak má a příkon zásuvkovým měřením jest menší než má i7-3960X, cca obdobný jak i7-3930k. Samozřejmě záleží na kusovosti. U FX-8150 byly nějaké problémy, které leckdy souvisely i s BIOSy, nicméně příkon FX-8150 byl v průměru lehce vyšší než více taktovaný FX-8350. Navíc pro všechny kritiky...V spec Intelu se nyní objevuje Haswell jako TDP95W :). Už ne něco nad 80W, jak to bylo v době recenzí :)...
Je zcela logické, že TDP Vishery je takové,jaké je. STačí se podívat na velikost die a výrobní proces. V tomto poměru je příkon více než dobrý. Je lepší než podobně velký 32nm Gulftown a nebo srovnatelný také s podobně velikým i7-3930K. V loadu beztak nejvíce bude žrát L3 cache...Pokud se bavíme o OC, nic žravějšího než OC Sandy Bridge-E jsem v rukách neměl...To bere o více než 100W více než OC Vishera. A stěžuje si an to snad někdo? O tom se už nikde "naschvál" nemluví. Osobně je mi to jedno, je mi fuk, zda OC sestava bere 400 nebo 500W v zátěži. Ale vadí mi neustálé napadání slabšího, menšího AMD neustálými negativními argumenty.
Určitě těch 125 W přešvihává? Ono když se to měří, tak je v tom spousta věcí... a když to měříte u zdi, tak už vůbec, to se z toho spotřeba samotného CPU vůbec nedá hádat. Zejména máte ztráty na napájení, ale v zátěži se například v sestavě taky roztočí ventiáltory a spotřeba jde hned vejš (to mi připomíná, jak jsem rozebral box clhadič od FX a na nálepce 70mm ventilátoru bylo napsáno, že 12V/0.7A - no jestli to fakt bere tolik, tak je hned pár W navíc).
Jestli FX vykazovalo vyšší odběr než je TDP i třeba při měření jen na 12 V, si už ale nepamatuju. IIRC je ale dnes TDP u AMD stanoveno stejně jako u Intelu - to znamená maximální spotřeba v "typických situacích", čili může být i hůř. Otázka je, jak časté jsou situace, které tu definici překračují.
Ano, urcite - http://extrahardware.cnews.cz/recenze/a10-6800k-richland-testech-cpu-lepsi-nez-core-i3-3220-i-fx-4300/strana/0/11 Beru samozrejme mereni na EPS12V - z toho je krmen jen CPU, nic dalsiho... takze to je celkem presne. A ten vetrak urcite 0,7A nebere, protoze by se rozpadnul na kousky. Krom toho neni napajen z pridavneho 4/8pin konektoru, takze izolovanou spotrebu CPU neovlivni.
Typicka situace u AMD je nejspis CPU napul v idle, protoze snad ve vsech recenzich to zralo vic, nez je papirove uvedeno. A to i o vic nez jen 10-20W. U intelu jsem naopak nikde nezaznamenal spotrebu vyssi nez TDP (bez OC). Pamatuju si, jak jsem pred casem meril spotrebu i5 2500k @ 4,5GHz a bylo to rovnych 100W. To jen pro zajimavost. AMD ma viditelne jeste hodne co dohanet.