Knihu namluvil Martin Stránský, jehož hlas určitě znáte z české verze seriálu Dr. House nebo jako dabéra robota Bendera ve Futuramě. Jak Stránský potvrdil v rozhovoru, také se považuje za „Apple ovci“, takže pro něj kniha nebyla jen prací, ale možná i zábavou.
V knižní podobě se prodalo 35 000 výtisků životopisu. Stažitelná verze v MP3 je na audioteka.cz od včerejška za 299 Kč. Sedmého března se bude za 399 Kč prodávat i audiokniha na třech CD (ale v MP3).
Ukázky
Přepis rozhovoru
O délce audioknihy Steve Jobs
Přiznávám, že s takhle rozsáhlým dílem, se setkávám poprvé, takže jsem byl trochu překvapený, kolik času to zabere. Ale na druhou stranu je tam spousta pasáží, které mají úžasný spád a člověka ženou kupředu, takže mi vlastně ani nepřišlo, že je to nějak extrémně dlouhé.
O osobním vztahu k Applu
Já, jestli se to tak dá říct, se sám považuji za jednu z tzv. „Apple ovcí“, protože používám výrobky Apple a mám s nimi jen tu nejlepší zkušenost. Oceňuji to, co se Jobs snažil na výrobcích prosazovat – že to je jednoduché, člověk tomu nemusí až tak moc rozumět. Právě proto, že jsem ta Apple ovce, tak jsem k tomu přistupoval možná i s takovou nostalgií. Nebyla to prostě jenom rutinní záležitost a svým způsobem je to taková splátka Stevu Jobsovi, za to co pro mě udělal.
O Stevu Jobsovi
„Já už jsem si předtím o něm myslel, že je to velmi zajímavý pán, ale to je asi něco úžasného, potkat se s takovým člověkem, který dokáže zarputilostí a touhou po něčem, co má být dokonalé a ještě navíc hezké, prosadit, aby ty věci fungovaly, tak jako to dělal on. Kolikrát měl jen představu, jak by to mělo fungovat. A tohle je na něm nejpřínosnější.“
O audioknihách
Více než třetinu života trávím v autě, takže moc číst nestíhám, snažím se o prázdninách, ale to mi taky ne vždy vyjde, takže je pro mě audiokniha nejednoduší řešení, něco, co můžu nahrát do iPadu nebo iPhonu nebo strčit do cédéčka v autě a poslechnout si to. Ne vždycky máte v autě náladu poslouchat písničky a to mluvené slovo je zvláštní, příjemné, může Vás to naopak budit v autě k větší pozornosti. Mám je prostě rád.
Martin Stránský
Narodil se v Jihlavě. Jako syn herce a pozdějšího ředitele Horáckého divadla Miloše Stránského měl k divadlu blízko a také si v dětství několikrát zahrál. Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kterému zůstal věrný. Zde také získal Cenu Vendelína Budila za roli Eddieho v inscenaci Millerova Pohledu z mostu. Díky této roli se dostal do širší nominace na Cenu Thálie.
Na tuto cenu aspiroval také nominací za ztvárnění arogantního spisovatele Abela Znorka ve hře Enigmatické variace (Eric-Emmanuel Schmitt). Je stálým hostem pražského Divadla pod Palmovkou. Na divadelních prknech byl mimo jiné Cyranem, Miláčkem, Valmontem, Jagem, Petrucciem, McMurphym v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a celovečerních filmech. Pravidla lži, Anička s lískovými oříšky, Peklo s princeznou, Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2. Martin je jedním z nejlepších současných dabérů.
Je držitelem Ceny Františka Filipovského za nejlepší mužský výkon v dabingu a Ceny diváků za dabování titulní postavy doktora Gregoryho House v seriálu Dr. House. Určitě ho znáte jako hlas spousty dalších výrazných postav, třeba robot Bender z animované série Futurama. Před nedávnem exceloval v audioknize Muži, kteří nenávidí ženy od Stiega Larssona.