Když u sebe nosíte víc karet na stejném místě, tak tento problém odezní. :-)
Nejjednošší pro internetové platby platební kartou mít nastaven limit vždy na 0 a když chci pak něco zaplatit, tak si to dočasně změním a nastavím jen určitou částku a pak zase 0. U některých bank bacha. Limit se změní až další následující den. Doporučuju se na tu banku vykáknout a použít na placení jinou. Dále je dobré, když banka používá Secure 3D.
Dále mít RFID protekci/blokaci v penězence, aby Vám ochránila platební kartu/y.
No, prostě chovejte se k platební kartě tak, jako se každý normální člověk chová k cenným věcem, když vám někdo bude jezdit telefonem po zadku, tak ho hnedka flákněte přes držku a můžete být naprosto vklidu :-D Prosimvás; znáte někdo někoho OSOBNĚ, ne že to říkali na Nově a psali v Blesku, komu podobně bizarním způsobem jaký je uveden v článku, vybílil loupežník konto?
Taky proto mám platebních karet více. Běžně všude používám elektronickou Maestro, která je zablokovaná na Internetové použití. Na Internet používám jinou, která je většinou schovaná doma a beru ji jen občas do zahraničí, kdybych potřeboval embosovanou. To je výhoda banky která dá k účtu více karet.
článek jak z Blesku a i tam by člověku aspoň poradili, jak se bránit.
1) je omyl, že NFC čtečka musí být ve vzdálenosti pár cm od karty. Stačí ziskovější anténa a útočník může klidně načítat data z karty i na větší vzdálenosti - samozřejmě, když bude anténa moc velká, bude to nápadné, ale desítky cm nejsou problém.
2) obranou není tlustá vrstva oděvu kolem karty. Základem je zarušit bezdrátovou komunikaci čtečky a karty. To lze buď přidáním dalších karet, což může a nemusí fungovat, podle toho, jak sofistikovaný přístroj má útočník. Nebo odstíněním EM záření kolem karty, což realizuje vrstva kovu.
Z praktického hlediska stačí nosit kartu v hliníkovém obalu a vytahovat ji jen na placení.
Bezkontaktne platby som si zrusil priamo v banke, povolil som len platby s pinom. Dovod? Vadilo mi, ze potvrdenie o platbe na mobil som nedostaval ihned ako v pripade platby s pinom, ale az za niekolko dni, kedy sa to tazko kontroluje. Dalsou vyhodou je to, ze nemusim riesit spominanu "zneuzitelnost". Nevyhodou je zadavanie pinu a trochu dlhsi cas platby.
Na tom není nic bizarního. Poukazuju na jednoduše zneužitelný systém, o kterém nejspíš většina lidí neví. Už jsem o tom chtěl napsat dávno, ale vzpomněl jsem si nato teď díky tomu zjištění o nechráněných kartách Visa.
Jinak ano, konto takhle vysát nepůjde. Uživatelé si můžou nastavit různé limity a všechny platby lze reklamovat. Je to ale spousta starostí navíc.
Mám Mastercardy od Air a Equa a ty nezobrazují jméno, jen číslo a expiraci. Visa od Zuno bohužel nefunguje, appka hlásí NFC locked or not activated, takže neověřím, jestli zobrazení jména je obecná vlastnost Visa.
Zajímavé je, že v historii transakcí je jich jen pár, asi jen ty kontaktní.
Každopádně tohle je známá věc, nové je jen to distribuované hádání CVC kódu.
Vám opravdu přijde snadné oscanovat někomu jen tak, na pass blind (protože vy samozřejmě nevíte, kde potencionální okradený kartu schovává a jestli ji u sebe vůbec má) celé tělo mobilním telefonem ze vzdálenosti 2 cm někde v hypermarketzu či MHD? To jste fakt dobrej .-) Mě by to třeba ani nenapadlo, takže ano nevím o tom že to takto lze a vůbec mi to nevadí, protože pravděpodobnost že přijdu o peníze právě takovýmto způsobem, se nejspíše limitně blíží nule :-) To už je spíše pravděpodobnější případ s Visa card o kterém jste psal. A ještš k mému dotazu - váte tedy o nějakém reálném případu kdy takto (causa MasterCard) byl někdo okraden, nebo se pohybujeme v rovině žurnalistických hypotéz? :-)